Вже укладені Україною угоди з її міжнародними партнерами дають підстави для оптимістичних очікувань на покриття дефіциту зовнішнього фінансування у 2025 році. Так, наступного року уряд та МВФ очікують надходження до бюджету України 41 млрд дол. США, пишуть Гроші.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на статтю у виданні директора з наукової роботи Growford Institute – „Міжнародна фінансова допомога Україні в умовах геополітичних змін” Тетяни Богдан.

Зазначається, що у 2025 році надійде 13,7 млрд дол. від ЄС (з Ukraine Facility), 19,1 млрд дол. за планом ERA від G7 та ЄС (під потік доходів від заморожених російських активів), 3,1 млрд дол. від МБРР, 2,7 млрд дол. від МВФ, 1 млрд дол. від Великобританії та інших.

«Ситуація із зовнішнім фінансуванням стане менш сприятливою у 2026 році. Адже зобов’язання міжнародних донорів на цей рік ледве дотягують до 21 млрд дол. з найбільшими очікуваними надходженнями з Ukraine Facility та ERA (Extraordinary Revenue Acceleration)», — написала Тетяна.

Також повідомляється, що загалом максимальну суму кредиту ERA від ЄС – 35 млрд євро – затверджено Європейським парламентом у жовтні. При цьому передбачається, що до бюджету України надійде 33,1 млрд дол. із загальної суми позички ERA у 50 млрд дол. (17 млрд дол. буде направлено на військові закупівлі). Також з високою ймовірністю нова адміністрація США виконуватиме свої зобов’язання за планом ERA і надасть Україні 20 млрд дол. позички під доходи від заморожених російських активів

«Однак, починаючи з другого кварталу 2027 року, за відсутності нових фінансових гарантій від партнерів Україна зіткнеться з проблемою колосального дефіциту зовнішнього фінансування», — зазначає видання.

інфографіка

інфографіка / zn.ua

Раніше ми писали про те, що Україна отримала грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 1,35 млрд доларів США на відшкодування пріоритетних соціальних та гуманітарних видатків держбюджету.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУкраїнцям дали більше часу на оформлення земельних паїв: як не втратити ділянку
Следующая статьяУкраїні світить «смарагдовий» світлофор. Як це працює в Європі