У 2025 році в Україні запроваджуються оновлені податкові норми, спрямовані на посилення контролю над доходами, отриманими через Інтернет, пишуть Гроші. Нововведення стосуються користувачів цифрових платформ і визначають, хто зобов’язаний звітувати перед податковою та які ставки податку застосовуються.

Про це повідомляє “24 канал” із посиланням на коментар виданню координатора експертних груп Економічної експертної платформи Олега Гетмана.

За словами економіста, самозайняті громадяни, чий річний дохід не перевищує 6,7 мільйона гривень, зможуть скористатися спеціальним податковим режимом. У рамках цієї системи передбачено спрощене оподаткування: 5% прибуткового податку і 5% військового збору до закінчення дії воєнного стану.

“Після закінчення воєнного стану, це буде одна з найбільш ліберальних систем, рівня 3 групи ФОП єдиного податку. На ній можуть бути всі кур’єри, таксисти, продавці товарів тощо, які відкриють спецрахунок у банку. Водночас податковим агентом виступатиме онлайн-платформа”, – зазначив Олег Гетьман.

Він також уточнив, що особи, які не відповідають умовам нового режиму або чиї доходи перевищують встановлений ліміт, оподатковуватимуться за вищими ставками – 18% прибуткового податку плюс військовий збір 5%.

Видання нагадує, що зі свого боку народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що застосовувати пільгову ставку зможуть тільки ті резиденти, які виконають низку умов. Зокрема, їм необхідно:

  • мати хоча б один поточний рахунок, призначений для звітності, і надати банку дозвіл на розкриття інформації;
  • здійснювати фінансові операції через цей рахунок;
  • не залучати найманих працівників і не торгувати підакцизними товарами.

Крім того, якщо фізична особа протягом року здійснює не більше трьох операцій продажу через цифрову платформу на суму, що не перевищує еквівалент 2 000 євро, вона звільняється від зобов’язання відкривати спеціальний банківський рахунок для звітності.

Раніше ми писали про те, що українська делегація обговорила з МВФ джерела наповнення бюджету у 2026 році, серед яких розглядалося підвищення ставки ПДВ та запровадження прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Previous articleАвторинок: ТОП-5 найбільш практичних автофургонів в Україні до $5000