В Україні налічується 145,2 тисячі чоловіків призовного віку (до 60 років), які при цьому не працюють, не мають інвалідності та не проходять службу в армії, однак мають статус військових пенсіонерів. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на публікацію “Економічної правди”.

Видання, посилаючись на інформацію Мінсоцполітики, зазначає, що в країні загалом мешкає 635,8 тисячі колишніх військовослужбовців і співробітників силових структур, які отримують пенсії за вислугу років. У середньому вони виходять на пенсію в 51 рік. Серед цих спецпенсіонерів близько 145,2 тисячі чоловіків призовного віку, які не служать в армії.

Водночас, як пише видання, законодавство, що регулює призначення спецпенсій для військових і силовиків, було ухвалено ще до початку повномасштабного російського вторгнення. У ньому передбачена пільгова формула розрахунку виплат: розмір пенсії може становити до 70% від поточного грошового забезпечення військовослужбовців, які продовжують службу на аналогічних посадах. Також закон дозволяє кадровим військовим і силовикам виходити на пенсію у віці від 45 років за наявності 25 років вислуги.

Крім того, ці норми створювалися задовго до війни, тож пільги надаються виходячи з професійного статусу, а не виходячи з факту участі в бойових діях.

“Як наслідок, він не передбачає жодних пільг для мобілізованих українців, які, як і кадрові військові, захищають державу. Єдина пільга, на яку може претендувати мобілізований, – п’ятирічна “знижка” за віком виходу на пенсію”, – підкреслює ЕП.

Також повідомляється, що наразі в уряді розглядають можливість змінити цю ситуацію. Там вважають, що саме статус учасника бойових дій (УБД) має давати право на пенсійні пільги, і планують ініціювати відповідні зміни в законодавстві.

Крім того, як повідомляли Dengi.ua, за наявними даними, середня пенсія суддів становить 107 тис. грн, прокурорів – 23,6 тис. грн, а народних депутатів – 19,5 тис. грн, а максимальні розміри спецпенсій можуть сягати 390 тис. грн.

Водночас, як писали Dengi.ua, згідно з поданим пакетом законопроєктів, урядовцям, суддям і прокурорам перерахують зарплати, відв’язавши їхні оклади від прожиткового мінімуму і прив’язавши до базових операційних величин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Previous articleСотні прокурорів з інвалідністю перевірить дисциплінарна комісія – Кравченко