Cough syrup

У популярних дитячих сиропах від кашлю знайдено небезпечний штучний барвник

Фахівці радять уважніше вчитуватися в склад лікарських засобів. Бо там можуть міститися не тільки помічні компоненти, пише газета «Експрес«.

— Ми звернули увагу, що в складі препарату «Пектолван Ц» вітчизняного виробника (компанії «Фармак»), міститься барвник Е124 (Понсо червоний), — розповідає Ніна Кільдій, керівник відділу тестувань центру експертиз «Тест». — Цей барвник входить до так званого «чорного списку» в країнах ЄС вже більше шести років.

Із червня 2010 року на продуктах, які містять ці небезпечні барвники, зобов’язані розміщувати попереджувальні записи, що вони можуть негативно впливати на дітей. Доведено, що синтетичні барвники викликають у діток гіперактивність та затримку розвитку. Наша країна також ввела обов’язкову вимогу маркування харчових продуктів, які містять такі барвники.

Так, сироп не є продуктом харчування, це — лікарський засіб. Але виходить дивна ситуація: якщо в харчах про цей барвник повинні бути попереджувальні написи, то чому в сиропі їх немає?! Адже його дозволено використовувати
дітям від двох років.

Ми виявили, що в цьому сиропі виробники також використали й синтетичний замінник цукру — аспартам (Е951). Але жодних попереджувальних написів на упакуванні про це не зроблено, про аспартам вказано лише в інструкції. Хоча
цей штучний підсолоджувач дуже небезпечний для хворих фенілкетонурією.

Було би добре, якби інформацію про синтетичні складники виробники надавали вже на упакуванні. Тим паче, що сироп призначений для дітей та продається без рецепта.

Це, до речі, не перший випадок. Якщо склад лікарських засобів уважно читати, то там нерідко можна зустріти штучні барвники, занесені до «чорного списку» в ЄС. Приміром, часто їх використовують для забарвлення вітамінів для дітей.

— Тобто яскравих ліків та продуктів краще уникати?

— Так, синтетичні барвники здатні викликати ще й алергію, тому не радила б давати кольорові солодощі дітям, особливо до трьох років. Бо в багатьох ласощах (желе, цукерках, солодких водах) їх таки застосовують, але забувають про це написати. E124 (Понсо червоний) ми навіть в йогурті та тортах виявили.

Наближається Великдень, тому припускаю, що ці барвники активно використовуватимуться у присипках для печива, целофанових обгортках для яєць та інших святкових прикрасах.

Леся ЯСИНЧУК, газета «Експрес»

Предыдущая статьяПарубий: В коалиции сейчас 230 депутатов
Следующая статья«Родины нет, как и Крыма»: знаменитый украинский боксер сменил гражданство