Бориспільська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження, щоб перевірити інформацію програми «Схеми» про те, що структури з орбіти олігарха Ігоря Коломойського на вигідних умовах і без конкурентів отримали в оренду на 12 років цех бортового харчування аеропорту «Бориспіль», пише Радіо Свобода.
«Відповідні дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України «зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки», повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.
Нині у справі триває досудове розслідування. Бориспільська прокуратура спільно зі Службою безпеки України провела одночасні обшуки в приміщеннях регіонального відділення Фонду державного майна України Київської області, держпідприємства «МА «Бориспіль» та низки підприємств з метою виявлення, фіксації та вилучення речей та документів, що мають значення для кримінального провадження.
Раніше програма «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та «UA:Першого» каналу, повідомляла про те, що Фонд держмайна та Міністерство інфраструктури передали на 2 роки 11 місяців цех бортового харчування міжнародного аеропорту «Бориспіль» та територію навколо нього структурам з орбіти мільярдера Ігоря Коломойського на вигідних для отримувача умовах, не допустивши до конкурсу конкурентів.
Йдеться про товариство з обмеженою відповідальністю «Рапекс 1», сфера діяльності якого – надання в оренду приміщень, а не виробництво продуктів харчування.
Зокрема, журналісти програми виявили, що оцінка цеху, яку провели перед конкурсом, була простроченою на момент конкурсу. 31 травня 2014 року цех оцінили в 44 565 050 гривень, а результати конкурсу орендарів оголосили 17 січня 2015 року. За цей час суттєво змінився курс гривні до долара: з 11,7 до 20,5, що зумовило вигідну вартість оренди і можливі збитки для держави.
Крім цього, заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян своїм листом дозволив продовжити термін оренди цеху компанією «Рапекс 1» без нового конкурсу на 10 років, що не відповідало заявленим умовам, в яких ішлося про 2 роки 11 місяців.