У серпні в Донбасі знову спалахне війна. Такий прогноз дають аналітики Stratfor.
Цьому сприяє відсутність прогресу на переговорах, непоступливість Заходу, а також погода влітку вести бойові дії значно простіше, ніж взимку або навесні. Більш того, зіткнення між сторонами тривають і зараз, коли діє режим припинення вогню, зазначає видання, — передає RT.
Контактна група по врегулюванню українського кризи так і не прийшла до угоди, а на лінії фронту з’являються все нові жертви, і тому аналітики Stratfor прогнозують, що в найближчі тижні конфлікт може знову спалахнути.
Всі останні події, продовжує видання, показують, що Мінські угоди щодо припинення вогню – одна назва. І хоча напруженість боїв насправді серйозно зменшилася, тим не менш систематично відбуваються порушення перемир’я. А досягнення рішучих домовленостей заважає політична сторона конфлікту, оскільки погляди Києва і його західних союзників з одного боку і бойовиків і Москви – з іншого разючим чином відрізняються.
Незважаючи на всі переговори, сторони досі не можуть зійтися в думці з двох ключових питань. Перший – особливості статусу сепаратистських регіонів: Україна хоче, щоб спочатку бойовики склали зброю, а потім вже в Конституцію країни були внесені зміни, а їх противники – навпаки – мають намір впливати на те, який рівень автономії отримають. І друге питання – про роль Росії у регіоні в більш широкому плані. Москва вважає, що в межах колишнього Радянського Союзу вона повинна забезпечувати дотримання своїх інтересів. Захід не готовий це визнавати, і саме це питання, впевнені експерти Stratfor, і лежить в основі конфлікту в Україні.
Українська криза може ще погіршитися, і про це свідчать кілька фактів, вважають аналітики.
По-перше, погода: у серпні логістика стає набагато зручніше, ніж взимку або навесні, і проводити військові операції простіше. По-друге, тривають суперечки навколо конституційної реформи в Україні: терористи вважають, що вона не відповідає духу Мінських угод. Вони мають намір провести місцеві вибори у жовтні і листопаді, Київ виступає проти.
По-третє, Москва бачить від Заходу лише загрози у формі посилення і продовження санкцій, і тому вона може вирішити, що немає сенсу стримувати подальший розвиток кризи. Більше того, НАТО розміщує нові підрозділи в Східній Європі, і це ще більшою мірою може спровокувати Москву.
І все ж у Росії є багато стримуючих факторів. Видання згадує в їх числі ймовірні катастрофічні економічні наслідки, спровоковані Заходом, якщо російські війська з’являться де-небудь за межами своїх кордонів. «Кожна зі сторін намагається маневрувати між загостренням ситуації і спробами контролювати зростання напруженості так, щоб не вибухнула повномасштабна війна». Однак, як пише Stratfor, враховуючи, що прогресу в переговорах не видно, а від Заходу не йдуть позитивні сигнали, Росія може змінити стратегію.
Джерело: zik.ua