На Львівщині мобілізація гальмує. Призов триватиме ще до 18 серпня, а план область виконала лише на половину. Такі цифри називають і військові експерти, і представники державної влади. Тим часом до журналістів телеканалу ZIK масово звертаються інваліди, якіотримали повістки .

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK) Вікторії Долик.

Львів’янин Дмитро Габаковський – інвалід третьої групи. У нього хвороба Бехтерєва, тобто окостеніння хребта. Він не може ні зігнутись, ні розігнутись. Та попри це чоловікові вручили повістку. Пан Дмитро з’явився до військкомату і був вражений – із таким важким недугом медкомісія сказала йому, що до служби готовий.

«Голова військової комісії спитав мене, чи готовий служити. Я відповів, що ні і пред’явив МСЕК про інвалідність. На що мені сказали, що то нічого і я служитиму у прикордонному загоні», – пригадує Дмитро.

Лише після того, як чоловік звернувся до всіх можливих інстанцій і декілька разів приходив на медкомісію, його таки комісували.

У військкоматах запевняють: інваліди чи неповносправні отримують повістки через те, що нема повної інформації про стан здоров’я призовників.

«Ми відправляємо повістки для уточнення облікових даних. Якщо у людини набута інвалідність, але родичі не принесли довідки, у нас в обліку ця людина числиться як здорова. Тож ми надсилаємо повістку», – пояснює речник обласного Львівського військового комісаріату Роман Поронюк.

«Ця система була створена ще за радянських часів. У військових комісаріатах немає дуже багатоінформації. За часів попереднього президента була знищена система обліку. Причому навмисне», – наголошує військовий експерт Володимир Гулима.

Ще одна дивна історія, зв’язана із мобілізацією, трапилась вже у столиці. Киянин Павло Скуреневський знайшов у своїй поштовій скриньці листа, у якому йому погрожують кримінальною відповідальністю за ухиляння від армії, хоча він навіть повістки не отримував.

«Від Оболонського військкомату і воєнкома зокрема надійшов лист. Мов, управління внутрішніх справ, вжийте заходів, бо я ніби-то ухиляюсь від строкової служби. До цього повістки мені не надходили.Я не впевнений, що цей документ прийшов від військкомату. Можливо, це роблять, щоб посіяти паніку серед військовозобов’язаних. Якто кажуть, полювання на лоха», – припускає Павло.

За словами радника Президента України Юрія Бірюкова такі листи у Києві отримали десятки чоловіків.А у військкоматах такі послання вже назвали підробленими. Та й експерти кажуть, жодної юридичної сили ці листи не мають.

«Він взагалі є юридично неграмотним та абсурдним. Томущо, щодо громадян досудове розслідування не проводиться. Ці «листи щастя», які відсилають по всій Україні, в силу своєї абсурдності підривають авторитет органів державної влади і міністерства оборони України. А зараз це дуже важливо. Тому треба звертатись до Генпрокуратури по роз’язснення», – радить військовий юрист Назар Олексюк.

Та поки дехто отримує незрозумілі листи, до військкоматів приходить все менше людей. Доприкладу, на Шевченківській військово-лікарській комісії м. Львова щодня буває від 15-ти до 30-ти призовників. Під час попередньої хвилі мобілізації їх було вдвічі більше.

«З тих, хто приходить, 60 відсотків придатні. Улюдей хронічні захворювання і ми не маємо права їх призвати», – каже голова медкомісії Оксана Ожезнатюк.

Однак, доки у військкоматах на мирному Заході порожні коридори, хлопці на Сході бідкаються: їм бракує робочих рук. Тож військовий із Львівщини Іван запевняє, що боятись фронту не варто – роботи навчать, а звикнути доведеться тільки до дисципліни і польової кухні.

«Реально нам бракує людей. Адже через тих хлопців, які сидять під маминими і татовими спідницями-штанами,  ми тут вигрібаємо втрьох», –обурюється Іван.

Та через те, що військкоматам не вдається призвати потрібної кількості людей, вони змушені роздавати повістки різними способами. Нещодавно інтернет просто підірвало відео, на якому чоловікам вручали повістки просто в поїзді. І попри обурення людей, усе це робили законно.

«Згідно із законом України Про військову службу і військовий обов’язок, військові комісаріати повинні здійснювати оповіщення, але конкретних вказівок немає, як вони повинні це робити», –зазначає військовий комісар м. Ужгород Микола Журавльов.

Після цього випадку міністр МВС Арсен Аваков заборонив міліції «виловлювати» призовників. Та це, як кажуть самі військові, позитивно на кількість мобілізованих не вплине. Тож і замінити тих, хто уже чекає на демобілізацію, буде нікому. Тож варто очікувати сьомої хвилі мобілізації як не цього, то наступного року.

https://www.youtube.com/watch?v=oFpqHlj1hOI

Джерело: zik.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Дальнобойщики платят взятки ГАИ на всем пути следования груза» – активист Дмитрий Кравчук
Следующая статьяТарифы ЖКХ заставляют владельцев избавляться от габаритного жилья