У японському Нагасакі вшановують пам’ять жертв ядерного удару, який 70 років тому по місту завдали ВПС США.

Під час церемонії вшанування у «Парку миру» у неділю відбулася хвилина мовчання, що розпочалася об 11:02 за місцевим часом, коли на Нагасакі було скинуто бомбу.

Щонайменше 70 тисяч людей загинули у Нагасакі від бомбардування, що сталося через три дні після ядерного удару по Хіросімі.

Як повідомляє токійський кореспондент ВВС Руперт Вінгфілд-Гейз, зазвичай у світі більше уваги приділяють першому бомбардуванню, але плутонієва бомба, скинута на Нагасакі, була потужнішою за ту, що зруйнувала Хіросіму.

Бомба в одну мить знищила третину міста, тисячі людей загинули одразу, тисячі інших були приречені на смерть від проміневої хвороби.

Через кілька днів після бомбардування Японія капітулювала, що стало завершенням Другої світової війни, проте суперечки щодо доцільності завдання ядерних ударів по Хіросімі та Нагасакі тривають і досі.

Удару по Нагасакі було завдано лише тому, що над первинною ціллю ВПС США — містом Кокура — були хмари.

У пам’ятній церемонії в Нагасакі взяли участь гості із 75 країн, серед яких і посол США Керолайн Кеннеді. Під час церемонії також було зачитано звернення від Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, який заявив, що Хіросіма та Нагасакі мають стати останніми містами, зруйнованими атомною бомбою:

«Нагасакі має стати останнім. Ми не можемо дозволити використання ядерної зброї у майбутньому. Гуманітарні наслідки є надто великими. Більше ніяких Нагасакі, ніяких Хіросім».

Пам’ятні відправи також проходять і у католицькому храмі, зруйнованому бомбардуваннями.

Грім серед ясного неба

«Це був ясний, сонячний день, і тут — раптова блискавка, що засліплювала», — згадує день бомбардування Тору Міне, який нині працює у музеї, присвяченому цій події.

«Спершу мені на думку спало, що, напевне, починається злива, але незабаром я зрозумів, що злива при ясному небі — дуже дивно».

У 86-річного Сумітеру Танігучі, який також вижив після бомбардування, досі є шрами на спині, а з його грудей випинаються напівзгнилі частини трьох ребер:

«Люди довкола мене помирали, а я залишився живий. Люди кажуть, що я вижив, але я думаю, що мене залишили в живий. Я досі страждаю».

Джерело: BBC

Предыдущая статьяПустые кошельки: почему украинские банки не выдают кредиты
Следующая статьяЗовнішній борг: переговори виходять на фінішну пряму