Відбувся черговий сеанс викриттів з боку еск-керівника СБУ Валентина Наливайченка, який, у свою чергу, потягнув за собою звинувачення з протилежного табору. І тут у владі проговорилися стосовно долі, яка чекає на «Приватбанк».
Так, нардеп від БПП Володимир Ар’єв розповів, що Наливайченко допомогав Коломойському виводити з «Приватбанку» мільярди за кордон.»У мене є інформація, що протягом 2014-2015 років, поки ви були головою СБУ, «Приватбанк» за кордон вивів мільярди гривень, і це СБУ чомусь не цікавило. Тут такі дані, які можуть дуже серйозно вплинути на всю банківську систему країни. Банк вивів з України кілька мільярдів доларів при потуранні СБУ. У мене є всі номери угод повністю. А чому ви не стежили і ігнорували ситуацію з банками?» – звернувся депутат до екс-голови спецслужби.
Щодо першої частини заяви. Тут все зрозуміло. Сенс такий. Наливайченко працював і працює на Коломойського, який є утіленням усього найгірш «олігархічного», з чим влада ніби зараз бореться. Тому він і «наїзджає» на лідера фракції БПП Кононенка. Так би мовити на догоду «головному олігарху». Однак ця частина заяви не надто цікава, хоча справедливості заради слід відзначити, що, злі язики й справді подейкували, що Валентин Олександрович мав теплі стосунки з Коломойським і навіть мав очолити УКРОП. Однак, традиційно Наливайченка більше пов’язують з групою Фірташа. Але зрештою не це головне у заяві Ар’єва. Найцікавіший оцей пасаж – » тут такі дані, які можуть дуже серйозно вплинути на всю банківську систему країни. Банк вивів з України кілька мільярдів доларів…»
До чого б це усе? А до того, що «Приватбанк», який є без перебільшень одним зі стрижнів банківської та фінансової системи України, завжди цікавив владу на предмет «віджиму». Янукович не встиг ризикнути це зробити. Натомість нинішнє керівництво банківської системи, схоже, готове до цього. Справді, зараз за даними depo.ua, «Приватбанк» знаходиться у складному фінансовому становищі. Зрештою, як і більшість українських банків. За нашою інформацією НБУ висунув вимогу «Приватбанку» докапіталізуватися на 8 млрд. грн. Коломойський думає чи варто це робити, адже, розуміє — це не дає жодних гарантій, що недружні дії стосовно його дітища припиняться. Це, і справді, може подовжити самостійне існування «Приватбанку» лише на місяць-два.
Справа в тому, що в «Ощадбанку» вже тривалий час група «товаришів» продумує схему, за якою банк Коломойського можна приєднати до цієї державної банківської установи. Найбільше їх непокоїть питання – як «завести» «Приватбанк» під «Ощадбанк» так, щоб населення (багатомільйонна армія студентів, пенсіонери, працівники різноманітних державних установ, приватних підприємств та просто бізнесменів, які працюють через банк Коломойського) відчували колапс з платежами якнайкоротший час. Тому що, якщо рахунки усіх вищеперерахованих категорій громадян будуть заблоковані на місяць, то державі не уникнути соціальної напруги з досить непрогнозованими наслідками. Цього, власне, і бояться у владі. Але як тільки їй буде здаватися, що вони теоретично готові, то «Приватбанк» і нас всіх чекає сюрприз. Утім, ключовим в останньому реченні є слово «теоретично», оскільки усі знають чим відрізняється менеджмент, персонал та й взагалі система роботи «Приватбанку» та «Ощадбанку». Щодо останнього, то слово «бардак» найм’якше слово, яке знаходиться у пересічних громадян, що стикаються з роботою цієї фінансової установи. Тому очікувати, що «віджим» відбудеться безболісно, на жаль, не доводиться.
І останнє. Виходячи з цитати Ар’єва, то всі проблеми з «Приватбанком» влада повісить на самого Коломойського, який, якщо вірити нардепу, «виводив мільярди за кордон». Питання в одному – чи повірять громадяни черговій казці про «демонічних олігархів».
Джерело: Гроші. depo.