22 лютого 2020 року, близько 23:45 години, у Вінниці сталася непередбачувана трагедія, яка сколихнула всю Україну — ДТП за участі володарки титулу “Міс Вінниця-2017» Аліни Шамалюк та її колишнього чоловіка, молодого бізнесмена Олександра Мізраха. Дорожньо-транспортна пригода стала доволі резонансною подією та швидко заполонила шпальти медіа-ресурсів. Зокрема, інтерес до ДТП був викликаний тим, що батько Аліни — колишній мер Калинівки Анатолій Шамалюк, а Олександра —  відомий  бізнесмен, політик та юрист Ігор Мізрах, пише unt.ua.

11 травня 2021-го року Вінницький міський суд після довгих слухань визнав Олександра Мізраха винним за ч. 2 ст. 286 КК України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. Але відповідно до ст. 75 КК України Олександр Мізрах був звільнений  від  призначеного основного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку терміном 3 роки не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки.

Та для сім’ї Шамалюк таке покарання Олександра Мізраха виявилось занадто м’яким, відповідно — справа була скерована в апеляційну інстанцію. 2 серпня Апеляційний суд Вінницької області мав почати слухання апеляційної скарги на «м’який» умовний вирок міського суду, але… сторони справи в зал засідань не з’явилися. Прокурор просив починати слухати апеляційну скаргу без сторін, проте колегія суддів на чолі із суддею Іриною Ковальською вирішила перенести розгляд справи. 

ДТП за участі дітей відомих особистостей, звісно, подія не пересічна і на всіх етапах викликає інтерес суспільства та ЗМІ. Проте, як до, так і після першого апеляційного розгляду (2 серпня) в медіа, зокрема в регіональних Вінницьких — масово почали з’являтися доволі однотипні, шаблонні та односторонні публікації. Публікації, де Олександра Мізраха висвітлюють мало не “чудовиськом”, який зруйнував життя “красуні”. Публікації, які далекі від об’єктивності щодо всіх сторін ДТП та судової справи. Публікації, які перекручують та спотворюють реальні факти. Публікації, які у форматі своєї однобокості можуть створювати тиск на суд та спотворюють уявлення громадськості про учасників судового розгляду у справі ДТП…

Наша редакція вирішила внести ясність та уточнення, щодо таких численних публікацій, які: чи то не розібравшись в суті та фактах, чи то відстоюючи інтереси однієї із сторін, опублікували спотворені дані, які фактично вимальовують перед суспільством потрібну, виключно сім’ї Шамалюків “картинку” в процесі апеляційного розгляду справи. Ми толерантно ставимося до колег-журналістів і аж ніяк не звинувачуємо їх; можливо, в їхньому розпорядженні перебуває обмежена кількість даних, щоб прозоро висвітлити справу про ДТП за участі Аліни Шамалюк та Олександра Мізраха.

І так, першим та цікавим спотвореним фактом, який “як під копірку” опублікували певні медіа, є інформація про те, що Олександр Мізрах відбувся “легкими ушкодженнями”. Проте, одночасно опубліковано весь діагноз і післяаварійний стан Аліни Шамалюк. Акцент зроблено на важкі травми Аліни на фоні легких ушкоджень Олександра. До речі, як всі розуміють: детальний опис діагнозу і стану Аліни отримати так просто ніхто б не міг, його могли передати в медіа з певною ціллю, приміром родичі. Але чому ж тоді перед публікуванням матеріалів ніхто не поцікавився щодо так-званих “легких ушкоджень” Олександра? Можливо, це не потрібно або так вигідно???

Скріншот: сайт 33kanal.com

Скріншот: сайт naparise.com

Наша редакція ставиться до Аліни Шамалюк/Мізрах з великою повагою і щиро співчуває їй щодо отриманих травм. Проте, вона не єдина, хто зазнав важких травм при ДТП, як про це пишуть певні ЗМІ. Так, “легкі ушкодження” Олександра Мізраха — це повна брехня та маніпулювання, перекручування фактів. В розпорядження нашої редакції ми отримали беззаперечні факти, що свідчать про важкі травми Олександра Мізраха, внаслідок яких, до речі — він отримав інвалідність 3-тьої групи!. Коли людина після ДТП стає людиною з інвалідністю — невже це “легкі ушкодження”?!…

Також в розпорядження ми отримали рентген-знімки травми тіла, зокрема ноги, яку лікарі збирали фактично по частинах за допомогою імплантування металевих шприх. А ще сюди додайте металеві пластини в голові — невже це легкі ушкодження?!. 

рентген-знімки Олександра Мізраха внаслідок ДТП

Ще цікавішою для суспільства, напевно, є інформація про те, що «Міс Вінниця-2017» Аліна Шамалюк/Мізрах не з’явилася на розгляд справи до суду у зв’язку з тим, що “не хотіла, щоб бачили її понівечене обличчя”. Такі дані зазначаються у певних медіа:

Скріншот: сайт 33kanal.com

Скріншот: сайт vinnytsyanews.com.ua

Нижче ми опублікуємо свіжі фото Аліни Шамалюк/Мізрах із “понівеченим обличчям”, через яке вона не з’являється до суду, проте яке їй аж ніяк не перешкоджає брати участь у фотосесіях та літати на дорогі закордонні курорти.    

Невже так виглядає “понівечене обличчя”, з яким в суд ніяк, а на фотосесію і відпочинок — в самий раз?!… 

Виходить, що Аліна Шамалюк/Мізрах, вказуючи причину не відвідувань суду “понівечене обличчя”, такі дані публікуються в ЗМІ — маніпулює судом та думкою суспільства? Чи не так??? 

Варто звернути увагу і ще на один аспект справи, яким активно стараються маніпулювати певні ЗМІ та оточення Аліни Шамалюк/Мізрах. Мова йде про так зване алкогольне сп’яніння Олександра Мізраха. Звісно, можна посилатися на вирок від 11 травня 2021 року, де є слова “в стані алкогольного сп’яніння”.  Проте не потрібно забувати, що Олександр Мізрах і його адвокати заперечують наявність проміле внаслідок вживання алкоголю, і на це є вагомі причини. які суд відмовляється брати до уваги. Але чому??? Можливо, тому, що сімейство Шамалюків на кожному кроці, зокрема, через ЗМІ, здійснює тиск своїм вагомим соціальним статусом на Вінниччині??? 

Скріншот: сайт 33kanal.com

Скріншот: сайт vinnytsyanews.com.ua

До речі, що цікаво, близькі Аліни частенько розкидуються фразами, що батько Олександра — відомий громадський діяч, бізнесмен Ігор Мізрах — щось “порішав”. Але тут, зверніть увагу: суд відмовляється брати до уваги факти (про них далі), надані адвокатами щодо того, звідки в Олександра проміле! То кому ж це на користь — Мізрахам?!… Це вони розповідають (про) і використовують свій вагомий соціальний статус??? Вони “порішали”??? Чи ті, на чию користь ці факти все ж не взяли до уваги???…  

Скріншот: сайт 33kanal.com

На хвилину, щодо вагомого соціального статусу сімейства Шамалюків: у багатьох медіа мова йде про батька Аліни — екс-мера Калинівки Анатолія Шамалюка, але “за дивним збігом обставин” ніде не згадується такий собі Шамалюк Вадим Анатолійович… А він то — прокурор Вінницької місцевої прокуратури Вінницької області, а ще — брат Аліни і відповідно син колишнього мера Калинівки. Виникає логічне питання: “А чи може, за таких умов, справа розглядатись у Вінницьких судах? А чи не буде його колега-прокурор по справі упереджено відноситись до Олександра Мізраха???”… 

До речі, прокурор по справі уже апелює, щоб виключити наявність таких помякшувальних обставин, як визнання вини, щире каяття та інвалідність 3-тьої групи в Олександра Мізраха, яку він-то отримав якраз внаслідок ДТП!!! А це як розуміти???… 

Повернемось до цих самих фактів щодо проміле в крові Олександра Мізраха.  Фактів, які, можливо, через вагомий соціальний статус сімейства Шамалюків суд до уваги не бере… Вибачте — забули : “це ж Мізрах-старший порішав”… 

Мізрах Олександр з народження перебував на диспансерному обліку з приводу вродженої вади серця, всі документаційні підтвердження цьому є в наявності у адвокатів та відповідних медичних закладів. 

Характер медикаментозного лікування полягав в наступному: Рибоксин, Краплі Глоду, Краплі Пустирника, Валокордин. Вказані медичні препарати рекомендовано для періодичного вживання у разі загострення. 

Висновком експертного дослідження №043-108 вказано, що у Олександра Мізраха мало місце алкогольне сп’яніння легкого ступеня, яке могло виникнути внаслідок прийому ним лікарського засобу, (приміром — настоянка пустирника) незадовго до подій дорожньо-транспортної пригоди.

Саме це з першого дня розгляду справи й заявляв Олександр,  що через хворобу серця приймав ліки, які й показали проміле.  

Слід відзначити й слова Аліни Шамалюк/Мізрах в залі суду, яка запевняла всіх, що на власні очі бачила, як Олександр випивав в ресторані віскі незадовго до аварії. Будьмо об’єктивні, ці слова є доволі неоднозначними та дивними, адже якщо б Аліна бачила, що її екс-чоловік вживав алкоголь — то чи сіла б вона до нього в автомобіль???… 

Розмірковуємо з іншої сторони: припустимо людина (в даній ситуації Аліна Шамалюк/Мізрах) бачить, що інша людина вживає алкоголь, і після цього, усвідомлюючи можливі наслідки, все-рівно сідає в автомобіль! То хіба вона, ця людина, самостійно, свідомо не наражає себе на небезпеку?!!! Ми не говоримо, що вона, ця людина, несе якусь відповідальність за ДТП, проте свідомо жодних мір для уникнення можливих негативних наслідків вона не приймає. 

Відповідно, якщо розбирати детально саме цю справу із ДТП за участі Олександра Мізраха і Аліни Шамалюк/Мізрах, заявляти про м’якість винесеного вироку від 11 травня 2021 року є, як мінімум, чимось вкрай незрозумілим та дивним. Адже ще раз підкреслюємо: зі слів Аліни, вона бачила, як Олександр випиває алкоголь і все ж при тому сіла до нього в автомобіль, розуміючи, що наражається на ризик своєму здоров’ю та життю. Таким чином, виходить, що вона самостійно прийняла і погодилась з можливістю трагедії, яка сталась в лютому 2020 року?… 

Тут же логічно буде сказати: якщо б Аліна, яка за її словами, бачила що Олександр вживає спиртне не сіла до нього в авто, то зараз не було б жодних незрозумілих апеляцій щодо м’якості вироку від 11 травня 2021 року, чи не так?… Посилатися на м’якість вироку в даній справі якось доволі нетактовно! 

На завершення хотілось би підкреслити, що дорожньо-транспортна пригода — подія непередбачувана, і явно не бажана ніким, в тому числі, думаємо, і Олександром Мізрахом. ДТП — це не умисний вчинок, і в даній ситуації з вище наведеними фактами розглядати та навіть говорити про м’якість вироку є чимось низьким, цинічним та таким, що не робить честі людям, які звертаються з таким запитом. Ну, хіба якщо ці люди не переслідують якоїсь, скажемо, російською, “алочной” мети… 

Хочемо наголосити: наша редакція ставиться з повагою до сім’ї Шамалюк, і дана публікація не має на меті нанести їй будь-якої шкоди. Дана стаття несе в собі виключно уточнення фактів, які на певних медіа-ресурсах подані спотворено, перекручено та не повністю або однобоко, що суперечить принципам незалежної журналістики. 

Бажаємо як сім’ї Шамалюк, так і сім’ї Мізрах міцного здоров’я та вийти з честю та гідністю з процесу, а головне — по совісті із ситуації, яка виникла внаслідок ДТП за участі Олександра та Аліни. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяБорги за комуналку: у яких випадках в українців пропонують відбирати житло
Следующая статьяЯвление криптогривны: зачем Украине нужна цифровая нацвалюта