Hands exchange hryvnia and dollars. Hand holds hryvnia and dollar banknotes.

Наразі режим фіксованого обмінного курсу актуальний і продовжує відігравати важливу роль у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, ураховуючи суттєвий розрив між попитом та пропозицією на валютному ринку. Про це заявив в інтерв’ю виданню “Економічна правда” заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

За його словами, у грудні та січні Нацбанк продавав по 3 млрд доларів на місяць, пишуть dengi.ua. Водночас отримання міжнародної допомоги дозволяє не тільки компенсувати ці витрати, а й нарощувати резерви – до 29,9 млрд доларів.

“Ми завжди говорили, що фіксація обмінного курсу – це тимчасове рішення. Ми залишаємося прихильниками плаваючого обмінного курсу, зрозуміло, що в поточних умовах “керовано плаваючого”, і будемо повертатися до цього режиму, як тільки для цього будуть передумови”, – сказав Ніколайчук.

Він зазначив, що першою та найважливішою умовою для переходу до плаваючого курсу є поява альтернативного до фіксованого курсу номінального якоря для економіки.

Крім того, важливо, щоб валютний ринок був менш чутливим до ситуативних факторів. На це спрямовані зусилля з зв’язування навісу ліквідності у вигляді поточних рахунків фізичних осіб.

“Третій фактор – кращий стан валютного ринку, більша його збалансованість. Також я би ще сюди додав відновлення статусу та дієвості облікової ставки як основного монетарного інструменту”, – підкреслив Ніколайчук.

Він вважає, що відмова від фіксованого курсу не є найближчою перспективою. Однак не виключає того, що ми матимемо ці передумови ще до закінчення періоду високих безпекових ризиків.

“Водночас повернення до “плавання” не означатиме “ралі” на валютному ринку. Будь-який перехід буде дуже поступовим та керованим із створенням відповідних передумов. Це необхідно для того, щоб перехід до “плавання” не генерував шоків ані для валютного ринку, ані для економіки”, – підсумував заступник голови НБУ.

Раніше ми писали, що 21 липня 2022 року Національний банк скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Previous articleВ Україні суди почали надсилати повістки та виклики через Viber
Next articleМобілізація в Україні: хто і де має право вручати повістки