У всьому світі, зокрема в Україні, благодійність стала трендом. Бізнес не може стояти осторонь соціальних проблем, особливо, якщо це стосується маленьких українців. Більше ніж 1758 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. За даними, 528 дітей загинули та понад 1230 отримали поранення різного ступеня тяжкості (станом на 23 лютого 2024 р.). За два роки діти пережили розлуку з членами сім’ї, втрату близьких, продовжують хворіти та потребують допомоги. Крім цього, у них з’явилася криза психічного здоров’я через погіршення соціальних послуг, таких як припинення навчання та порушення системи охорони здоров’я. Як приватний бізнес допомагає українським дітям у зв’язку з повномасштабним вторгненням, читайте в матеріалі «Апострофа«.

За даними рейтингу Світового індексу благодійності (World Giving Index), Україна посіла друге місце у 2023 році. Рейтинг демонструє наскільки громадяни тієї чи іншої країни щирі та залучені до соціальної діяльності. Україна отримала 62 бали зі 100 можливих.

Бізнес і благодійність стають пов’язаними сферами й активно роблять внесок у соціальні проєкти, які здатні покращити життя українців та розвинути суспільство. Цей тренд створює позитивний імідж компаніям, відкриває нові можливості для співпраці між бізнесом та громадським сектором. Далі розглянемо компанії, які підтримують проєкти допомоги дітям в Україні.

Як приватні компанії допомагають дітям навчатися під час війни?

За два роки війни в Україні сирени лунали 40 422 рази. Країна-терорист уражає військові об’єкти, російські бомби та ракети влучають у цивільну інфраструктуру, вбивають і травмують українців. Дітям дуже часто доводиться ховатися в бомбосховищі під час повітряних тривог. Постійне перебування в таких умовах може нашкодити здоров’ю дітей і вчителів. На початку 2023 навчального року мільйони дітей пішли до школи та дитячих садків, проте ще понад 2500 укриттів потребують ремонту, а ще 2700 потрібно збудувати. Приватний бізнес продовжує допомагати й облаштовувати укриття, аби надати дітям можливість здобувати освіту.

За підтримки Ощадбанку та Visa побудували простір-укриття у Снігурівському ліцеї на Миколаївщині. 1 500 000 грн зібрали в рамках благодійної акції «Подаруй укриття дітям». Від кожної трансакції карткою Visa Ощадбанк перераховували 1 гривню на ремонт укриття єдиної вцілілої школи в деокупованій Снігурівській громаді. До реалізації проєкту також долучилися партнери з посольства Литви та компанії Rehau.

В Україні відкрили перше смартукриття CLUST Space за $400 тис. Укриття реалізували виключно за кошти приватних інвесторів без залучення державного фінансування. Головним донором проєкту стала міжнародна інвестиційна компанія Freedom Holding Corp. Також проєкт підтримали Space Smart Shelter — розумний мультифункціональний простір, в якому комфортно навчатися за будь-яких обставин. Його мета в тому, щоб забезпечити безперервний освітній процес під час війни, а також стати платформою для зустрічі талановитої творчої молоді з бізнесом, оскільки цей простір продовжуватиме функціонувати й після перемоги. Укриття відкрили в Центральній бібліотеці КПІ імені І.Сікорського, де раніше було одне з книгосховищ бібліотеки. Для створення сучасного укриття з коворкінгом повністю оновили вентиляційну систему, встановили броньоване скло, акустичні панелі, автономне живлення. У підвальному приміщенні облаштували кімнати для онлайн-зустрічей, читацькі зали, кафетерій, ігрову зону, душові кабіни й інклюзивні вбиральні. Простір може вмістити близько 500 людей.

Крім цього, міжнародний інвестиційний холдинг став донором простору Freedom Space. Благодійний фонд «Допоможемо разом» імені Андрія Богданця реалізував проєкт з облаштування бомбосховищ у школах. Freedom Holding Corp. перерахував на реалізацію проєкту 3 млн євро. За фінансової підтримки міжнародної компанії, оновили 30 укриттів. Проєкт охопив різні міста України від Тернополя та Хмельницького до Харкова та Запоріжжя. Наразі ремонтні роботи завершились та укриття обладнане усім необхідним для тривалого перебування або навчання під час небезпеки. У Києві до початку навчального року вже було відремонтовано 4 укриття. Freedom Space — це нова філософія безпеки навчання. У сховищі є тепло, світло, вентиляція, окремий санвузол із холодною та гарячою водою. Простір облаштували сучасними меблями, дитячими килимками, зручними кріслами, м’якими іграшками, кінопроєкторами. Настільні ігри допоможуть зайняти учнів на кілька годин, відволікти від телефонів і заспокоїти, а стенди з дитячою літературою на грошову тематику допоможуть розвивати їхню фінансову грамотність.

У Львові реалізували проєкт Shelter Link, який спрямований на забезпечення укриття у школах і садочках стабільним доступом до інтернету під час повітряних тривог. Спільнота Кластера закупила 1200 роутерів вартістю 1 718 417 грн. Благодійником проєкту є компанія EPAM.

Люксоптика у партнерстві з UNITED24 долучилася до збору коштів на відбудову школи в Мар’янівці Київської області, що постраждала під час бойових дій та окупації. Після ремонту на навчання повернуться 300 дітей.

Медична допомога дітям у надзвичайний час

Атаки з боку рф на медичні заклади роблять складнішою надання необхідної медичної допомоги тисячам дорослим та дітям в Україні. Медичне обладнання вкрай необхідне, оскільки є незмінним помічником лікарів. За оцінками UNICEF, щонайменше 1000 дітей зазнали поранень через війну. Реальні цифри значно вищі. Завдяки спільним зусиллям донорів лікарі можуть рятувати маленькі життя та надавати більш якісну діагностику та необхідну медичну допомогу.

METRO Україна передала медичне обладнання дитячій лікарні «Охматдит». Кошти вдалося зібрати в рамках благодійної акції «METRO з українцями для дітей», де учасники акції купували іграшки й шоколад та сухі сніданки. На реалізацію проєкту зібрали 13 505 грн.

Один із працівників SoftServe взяв участь в аматорському боксерському матчі та переміг. Всі кошти передав у БФ «Open Eyes», на які закупили важливе медичне обладнання, зокрема Otoread Interacoustics, для допомоги в лікуванні перинатальних дітей з інвалідністю у дніпровській лікарні.

У рамках благодійної ініціативи «Дорога добра» за підтримки «Фонду Маші» та мережі «АЗК WOG» зібрали кошти на нове сучасне діагностичне обладнання в лікарні Запоріжжя, Харкова та Одеси, де рятують дітей, які постраждали від війни. У межах проєкту гості заправки купували гарячі напої у фіолетових горнятках, які коштували 5 грн.

Інвестиційна компанія Freedom Finance Europe, європейський підрозділ Freedom Holding Corp, перерахувала 300 тис. євро благодійному фонду «Твоя опора». Ці гроші витратили на купівлю медичного обладнання в дитячих лікарнях Київської, Миколаївської та Дніпропетровської областей.

Крім цього, міжнародний інвестиційний холдинг перерахував 2 млн євро на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги через фандрейзингову платформу UNITED24, створену з ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Про збір грошей на реанімобілі оголосила Перша леді України Олена Зеленська під час другого Саміту перших леді та джентльменів 23 липня.

Нещодавно міжнародна група Креді Агріколь передала сучасне медичне обладнання на суму 2,5 млн грн для дитячої лікарні у Львові. Ініціативу втілили за підтримки благодійного фонду «Твоя опора».

ТРЦ Respublika Park передав сучасне медичне обладнання дитячій лікарні «Охматдит». За даними лікарів, в Охматдиті щороку надають допомогу близько 20 тисячам дітей і заклад постійно потребує оновлення медичного обладнання.

«МХП — Громаді» і «Охматдит» реалізовують проєкт «Скарбничка здоров’я» щодо медичної допомоги та своєчасного обстеження стану здоров’я дітей. Лікарі вже оглянули 2942 дитини в Київській, Вінницькій та Черкаській областях. Діагностичні обстеження пройшли діти з Маріуполя, Харкова, Ізюма, Краматорська та Миколаєва.

Як бізнес рятує життя маленьких українців?

Дитинство є чудовим і незабутнім періодом нашого життя, але, на жаль, доля розпорядилася так, що в Україні тисячі дітей-сиріт, дітей з інвалідністю та тяжко хворих. За даними Національної соціальної сервісної служби України, від початку повномасштабного вторгнення 1 005 дітей залишилися без батьківського піклування внаслідок війни. Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство і сили приватного бізнесу спрямовані на те, щоб допомогти маленьким українцям під час війни.

Міжнародна інвестиційна компанія Freedom Holding Corp. спрямувала 270 тис. євро до благодійного фонду «Діти Героїв», метою якого є довгострокова допомога дітям, які втратили батьків унаслідок війни в Україні.

Міжнародна компанія Growe перерахувала на рахунок фондів понад 450 тис. грн. До кінця року компанія надасть допомогу згаданим вище фондам у розмірі до 2 млн грн.

Японська компанія в телекомунікаційному бізнесі «NTT Group1» виділила $1 млн для підтримки цифрового освітнього середовища дітей, які не мають змоги навчатися у традиційному форматі.

Міжнародна компанія Getec, лідер в галузі енергетики на європейському ринку, пожертвувала чверть млн євро благодійному фонду «Рідні», який допомагає дітям-сиротам і дітям, що постраждали від війни.

ПриватБанк та Save Ukraine провели масштабну благодійну акцію в підтримку дітей, які втратили одного чи обох батьків через війну, а також дітей, батьки яких вважаються зниклими безвісти внаслідок російської агресії у період 2014-2022 рр. Компанія Save Ukraine подарувала дітям-сиротам рюкзаки «безпеки й розвитку» в рамках благодійного проєкту «Подаруй світло дітям», а також придбали ще 2000 планшетів.

Vodafone передала 3 млн грн дітям, які втратили одного або обох батьків внаслідок бойових дій. 300 дітей отримали фінансову допомогу, а 90 — планшети та ноутбуки відповідно до віку дітей для дистанційного навчання. Проєкт реалізували спільно з БФ «Діти Героїв».

Брендингова агенція Rocketmen реалізувала дизайн-марафон «Схвильовані», в межах якого молоді українські бренди за донат отримували логотипи та візуали для соціальних мереж. Усі зібрані кошти, 100 тис. грн, агенція спрямувала на рахунок благодійного фонду «Діти Героїв» для допомоги дітям.

У 2023 р. МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у рамках проєкту SupportMe започаткувала благодійну ініціативу Digital Dreams, метою якої є допомога дітям України, які опинилися у складних життєвих обставинах. У жовтні минулого року до ініціативи доєдналася компанія Secure Trust Bank. Вона передала дітям із родин ВПО 5 нових ноутбуків HP EliteBook.

Мультибрендовий онлайн-магазин Answear зібрав понад 93 тис. євро для підтримки дітей, які постраждали від війни в Україні. 5% виручених коштів компанія щомісяця передала фонду «Голоси дітей». Всі кошти направили на реабілітацію дітей з інвалідністю та підтримку родин, які втратили близьку людину.

Свідомі міжнародні та українські бізнеси докладають максимальних зусиль для наближення Перемоги, а крім того, намагаються захисти українських дітей та дбають про довкілля, аби нові покоління жили щасливо в Україні майбутнього. Ми стоїмо разом, щоб захистити не лише себе, а й мрії наших дітей про мирне небо над головою. Тому надзвичайно важливо забезпечити все, що є в наших силах, аби діти зростали в безпеці та свободі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяОбов’язковий технічний контроль: кому й коли потрібно перевіряти авто
Следующая статьяНа США сподівань мало: чим українська зброя може бути корисною Європі