Група народних депутатів подала на розгляд Верховної Ради новий законопроект №12189 щодо підприємств сфери ритуальних послуг, пишуть Гроші. Серед іншого він передбачає відміну спрощеної системи оподаткування, яка діяла досі. У разі ухвалення законопроекту послуги на поховання для українців можуть подорожчати.

Про це повідомляють «Вікна».

Зазначається, що в пояснювальній записці до законопроекту депутати вказали, що пропонують реформу сфери ритуальних послуг із доброю метою: для покращення її якості. Вони планують знизити у похоронному бізнесі державну частку та залучити туди приватні інвестиції.

Повідомляється, що ці нововведення призведуть до змін до Податкового кодексу. Насамперед йдеться про відміну існуючих норм. Адже досі всі державні та комунальні служби, які надавали похоронні та ритуальні послуги, звільнялися від сплати податку на додану вартість (ПДВ).

«Тепер депутати пропонують позбавити контори цієї податкової пільги та можливості використовувати спрощену систему оподаткування та звітності. Метою таких змін, які, безперечно, викличуть подорожчання послуг, є розширення сфери приватного бізнесу у цій галузі. І за логікою законотворців, державні, комунальні та нові приватні підприємства мають працювати за єдиною схемою оподаткування без пільг. І з дотриманням принципу рівності», — наголошує видання.

При цьому наголошується, що для звичайних громадян це означає, що в країні з’являться цвинтарі, крематорії та колумбарії, які працюватимуть на комерційній основі. Очікується, що конкуренція між ними сприятиме підвищенню якості послуг. Однак із запровадженням ПДВ на похоронні та ритуальні послуги їх вартість, безперечно, зросте.

Раніше ми писали про те, що податкова служба збирає дані про доходи, що надходять на карткові рахунки, аналізуючи дані про p2p (переведення з картки на картку фізособами) платежі. При цьому ДПС може відстежити їх через контрольні закупівлі на інтернет-платформах, у тому числі на OLX.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЗолотий бокс: на що витрачав гроші Майк Тайсон і де почав заробляти після завершення професійної кар’єри
Следующая статьяРобота за кордоном: у яких країнах платять більше і де українці можуть шукати вакансії