Screenshot

Національний банк України оновив порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків. Про це повідомила пресслужба регулятора, пишуть Гроші.

«Така потреба зумовлена, зокрема, оновленням законодавства України з питань електронних довірчих послуг та необхідністю врегулювання окремих питань на платіжному ринку», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, Нацбанк надав право:

  • небанківським надавачам платіжних послуг відкривати платіжні рахунки іншим небанківським надавачам платіжних послуг виключно для цілей виконання платіжних операцій за рахунок власних коштів;
  • користувачам (представникам користувачів) під час підписання електронних документів використовувати кваліфікований електронний підпис, цифровий власноручний підпис, а також інший електронний підпис, якщо його використання попередньо визначено договором між користувачем та надавачем платіжних послуг.

Також регулятор виключив норму, яка передбачає використання зразка власноручного підпису власника рахунку — фізичної особи, фізичної особи-підприємця, довіреної особи під час здійснення операцій за рахунками цих осіб.

«Це дає змогу фізичним особам, які у зв’язку з хворобою або з інших причин не можуть підписатися власноручно на документах, уникнути можливих перепон під час користування рахунком», — пояснили в НБУ.

Крім того, Нацбанк уточнив норму щодо осіб, які мають право розпоряджатися рахунком та підписувати платіжні інструкції.

Відповідні норми містить постанова НБУ від 19.11.2024 №135, яка набирає чинності 21 листопада 2024 року.

Раніше ми писали, що Національний банк України вносить зміни до чинних валютних обмежень. Вони починають діяти з 20 листопада 2024 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяНе лише чорнозем: чим багата українська земля, та які її ресурси можуть зацікавити союзників
Следующая статья«Укразалізниця» запускає потяги до Будапешту та Братислави: як і коли курсуватимуть