Орендувати банківську скриньку досить просто, проте важливо враховувати, що така послуга доступна не у всіх відділеннях банків. Процедура оформлення оренди займає небагато часу: для нових клієнтів – близько 20 хвилин, а для тих, хто вже обслуговується в банку, – близько 10 хвилин. Про це пишуть Dengi.ua у редакційній статті.

Повідомляється, що для укладення договору оренди фізичним особам потрібні паспорт громадянина України (або інший документ, що підтверджує особу) та індивідуальний податковий номер (РНОКПП). Також необхідно заповнити заяву-договір, яку зазвичай оформляють прямо у відділенні. Юридичним особам потрібно надати нотаріально завірені копії установчих документів, виписку з Єдиного державного реєстру, документ, що підтверджує повноваження представника, а також заяву-договір.

Особливості процедури та умови оренди

Зазначається, що це загальний перелік документів, однак для отримання повного переліку рекомендується звернутися безпосередньо до обраного банку. Також слід уточнити режим роботи сховища, можливі обмеження щодо кількості відвідувань і часу перебування в сейфовій зоні. Деякі банки встановлюють ліміт на кількість візитів на місяць або тривалість перебування клієнта в сховищі, і при його перевищенні можуть стягувати додаткову плату.

Крім того, банк може вимагати внести заставу за індивідуальний ключ від скриньки. У разі його втрати або поломки замка з вини орендаря сума, необхідна для заміни, утримується із застави. Деякі банки не беруть заставу, але в разі втрати ключа або псування майна застосовують штрафні санкції.

Слід пам’ятати, що в банківських сейфах заборонено зберігати легкозаймисті, вибухонебезпечні, токсичні, такі, що мають сильний запах і швидко псуються, а також предмети, обіг яких заборонено законом.

Старший юрист юридичної компанії Legal LLC Єгор Носачій у коментарі Dengi.ua порекомендував також уточнювати, чи вимагає банк додаткові документи, наприклад, довідку про джерела походження коштів, яку можуть попросити, якщо фінустанові стане відомо, що ви плануєте зберігати великі суми готівкою.

Крім того, профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроект №13233, яким передбачається створення Реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб. У разі ухвалення закону у нинішньому вигляді, в рамках розкриття банківської таємниці доступ до заощаджень українців зможуть отримати органи Державної податкової служби, фінмоніторингу, НАЗК, АРМА та інші правоохоронні органи.

Воєнний стан у країні створює додаткові ризики для клієнтів сейфових сховищ. У разі загрози безпеці – наприклад, під час повітряної тривоги, бойових дій у населеному пункті, вимкнення електроенергії або інших надзвичайних ситуацій – банки можуть обмежувати доступ до скриньок, що призведе до неможливості скористатися ними тимчасово.

Якщо ж відділення стає недоступним через форс-мажор, банк може звільнити клієнта від сплати пені за прострочення оренди, але таке рішення залежить від умов договору та політики конкретної установи. За словами Носачого, вибирати варто банки з широкою мережею відділень і чітко прописаними умовами на випадок форс-мажору.

Скільки коштує орендувати сейф

Вартість оренди сейфа варіюється залежно від регіону, габаритів комірки та терміну оренди. Зазвичай мінімальний термін становить п’ять днів, а максимальний – один рік із можливістю продовження. При цьому що довший термін оренди, то нижча вартість у перерахунку на добу.

За даними Dengi.ua, у Києві під час оренди сейфа строком на місяць вартість у деяких банках становить:

ПриватБанк

  • до 17 тис. куб. см – 9 грн/доба
  • 17-25 тис. куб. см – 15 грн/добу
  • понад 25 тис. куб. см – 25 грн/добу

Ощадбанк

  • до 79 мм – 30 грн/добу
  • 80-130 мм – 32 грн/добу
  • 131-200 мм – 36 грн/добу
  • 201-300 мм – 43 грн/добу
  • понад 300 мм – 50 грн/доба

Райффайзен Банк

  • до 5 см – 25 грн/доба
  • 5,1-10 см – 35 грн/добу
  • 10,1-15 см – 40 грн/добу
  • 15,1-20 см – 45 грн/добу
  • 20,1-25 см – 50 грн/добу
  • понад 25 см – 65 грн/добу

Укрсиббанк

  • до 99 мм – 30 грн/добу
  • 100-199 мм – 40 грн/добу
  • 200-399 мм – 50 грн/добу
  • від 400 мм – 70 грн/добу

“Як бачимо середні ціни на оренду банківського сейфу залежно від розміру коливаються від 20 до 50 грн на день. Однак, варто враховувати, що чим довший термін оренди, тим нижча ціна” – повідомляють Dengi.ua.

При цьому, якщо вам потрібно зберігати цінності в період відпустки або при тимчасовому переїзді в інший регіон, підійде оренда терміном 5-30 днів. Для постійного використання сейфа доцільно укласти довгостроковий договір. Перед підписанням документів рекомендується порівняти умови кількох банків – можливо, ви знайдете спеціальні пропозиції або знижки для преміум-клієнтів.

Нагадаємо, як повідомляли Dengi.ua, щоб Україна приєдналася до зони платежів у євро, необхідно ухвалити відповідний закон, який передбачає, зокрема, створення Реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб.

Також Dengi.ua писали про те, що Національний банк України запропонував для обговорення проєкт постанови про передачу запасів готівки на зберігання до уповноважених банків та проведення операцій з ними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Previous articleОренда банківського сейфа: плюси та мінуси під час війни