Керівництво Національної академії внутрішніх справ (НАВС) розподілило між собою службові квартири в житловому комплексі, будівництво якого раніше обґрунтовували необхідністю забезпечення житлом пільгових категорій працівників і ветеранів. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info, повідомляють Dengi.ua.

Зазначається, що ще 2017 року НАВС ухвалила рішення знести свої гуртожитки та навчальний корпус на вулиці Кудряшова (Мокра) 8-10 у Києві. На ділянці, що звільнилася, у співпраці із забудовником планувалося звести новий житловий комплекс. Тоді таке рішення пояснювали застарілістю гуртожитків і потребою Академії в житлі для персоналу. На той час у квартирній черзі значилися 250 сімей співробітників, водночас 90% із них були пільговиками, включно з учасниками бойових дій, поліцейськими і чорнобильцями. Згідно з договором, Академія мала отримати від забудовника 28 квартир у новому комплексі для вирішення цього питання.

Повідомляється, що перший будинок ЖК “Сіті Хаб” здали в експлуатацію 2024 року, і вже влітку того ж року Академія отримала перші 18 квартир. Ці квартири почали приватизовувати співробітники, які формально перебували у квартирній черзі та, як самі заявляли, проживали в гуртожитках. Однак журналісти встановили, що у багатьох із них та їхніх родичів уже була значна кількість нерухомості.

“Найбільшу квартиру, отриману Академією, – двокімнатне житло площею 87 кв. м – було виділено Інні Шруб, заступнику директора заочного відділення НАПС. Це вже не перша її приватизована квартира. У 2017 році вона отримала житло, але у 2024 році передала його Академії, забравши собі просторішу і дорожчу квартиру в новому ЖК”, – повідомляє видання.

При цьому через два місяці після отримання квартири Шруб продала її, виручивши приблизно 130 тисяч доларів. При цьому, як випливає з декларації, сім’я Шруб уже давно проживає в іншій новобудові, де квартира оформлена на її матір. Загалом на батьків і сестру Шруб зареєстровано дев’ять квартир у Києві.

“Рекорд зі швидкого продажу приватизованого житла встановив Олексій Федченко, старший викладач НАВС. Отримавши державну квартиру, він продав її всього за три тижні, відмовившись коментувати причини. Однак в офіційних реєстрах зазначено, що його дружина вже володіє трьома квартирами в Києві, прибутковим фармацевтичним бізнесом і Land Rover Discovery вартістю близько півтора мільйона”, – зазначають журналісти.

Також ще одним одержувачем квартири в комплексі став Юрій Миронець, начальник відділу інформаційно-технічного забезпечення НАВС. У чергу на житло він став як такий, що мешкає в гуртожитку, хоча ще 2019 року придбав двокімнатну квартиру в ЖК “Оранж Парк” у Крюківщині під Києвом.

“У 2024 році Миронець продав цю квартиру своєму тестю, але продовжив там жити. Після цього він отримав квартиру вже в “Сіті Хаб”. При цьому Миронець також будує приватний будинок у Крюківщині”, – йдеться в розслідуванні.

Крім того, нову квартиру отримала Ніна Решетинська, керівниця відділу закупівель і тендерів НАВС. Вона також стала в чергу у 2018 році, вказавши підставу “проживання в гуртожитку”.

“Хоча ще тоді в декларації значилося, що її сім’я будує приватний будинок у Гореничах – дорогому і популярному серед чиновників передмісті Києва. Будинок було введено в експлуатацію 2020 року, однак це не завадило Решетинській 2024 року отримати державну квартиру”, – пише видання.

Нагадаємо, як повідомляли Dengi.ua, сім’я “смотрящего за Києвом” Дениса Комарницького володіла понад 100 квартирами в елітних ЖК Києва.

Крім того, як раніше писали Dengi.ua, НАБУ і САП повідомили колишньому віцепрем’єр-міністру України Олексію Чернишову і ще 5 особам про підозру в рамках розслідування незаконної схеми столичного забудовника з отримання земельної ділянки в Києві під будівництво житлового комплексу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Previous articleДолар цілиться на 42 гривні, євро йде на корекцію. Які події впливають на валютний ринок?