Депутат Ради від “Радикальної партії” Андрій Артеменко заявив, що 16 липня на Хмельницькій АЕС сталася серйозна аварія з розгерметизацією ядерного палива.

“Як мені стало відомо з достовірних джерел, уряд приховує серйозність аварії, що сталася 16 липня на першому блоці Хмельницької АЕС, де відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією”, – написав він у Facebook.

Водночас прес-служба НАЕК “Енергоатом” спростовує цю інформацію. Представники компанії повідомили агентству “Інтерфакс-Україна”, що інформація депутата Артеменка “почерпнута з невідомих неперевірених джерел, вводить громадян в оману”.

“Ні про яку разгереметізацію ядерного палива не йдеться… Радіаційний фон на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, перебуваєна рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків”, – зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, 16 липня енергоблок №1 Хмельницької атомної електростанції був відключений від енергомережі. До таких заходів вдались через протікання паротенератору ПГ-1 відповідно до поданої заявки. Енергоблок буде відключений до півночі 24 липня.

Джерело: 24 Канал