Київ повинен якомога швидше вирішити у вересні проблеми з фінансуванням на закупівлю газу перед початком опалювального сезону 2015/2016.

Про це повідомив голова російського монополіста “Газпром” Олексій Міллер, передають РИА Новости.

“Ми знаходимося в прямому контакті з керівництвом “Нафтогазу України”, є фінансові проблеми. Думаю, що в якості оптимістичного сценарію можна говорити про те, що проблеми фінансування українська сторона вирішить протягом вересня”, – сказав він.

За його словами, добовий обсяг закачування, який Україна забезпечує за рахунок власного видобутку і реверсу, є недостатнім для того, щоб вийти на рівень заповнення ПСГ у 19 мрлд куб. м газу до початку опалювального сезону.

“А саме цей обсяг – 19 мільярдів кубометрів – гарантує стабільне, надійне постачання споживачів в Європі та безпроблемне проходження осінньо-зимового періоду споживачами самої України”, – зауважив Міллер. Він додав, щоб вийти на цей обсяг, Україна має вдатися до імпорту російського газу.

“Без додаткових обсягів газу – а ці додаткові обсяги можуть надійти тільки з боку Росії, з боку “Газпрому” – Україна не зможе закачати ці 19 мільярдів кубометрів, цю проблему ми фіксуємо”, – резюмував Міллер.

Джерело: Апостроф