Нацбанк пророкує коридор цін на гривню щодо долара на рівні 21-23 та відносну стабільність нацвалюти без паніки та ажіотажу.

Про це заявила глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва.

– Осінь — традиційний період нестабільності на українському валютному ринку. Курс у коридорі 21 23 UAH/USD відповідає реаліям чи варто чекати сюрпризів?

Сьогодні ми не бачимо передумов для дестабілізації ситуації. Чотири місяці поспіль рахунок поточних операцій (експорт-імпорт товарів та послуг. — ред.) не просто збалансований, а зводиться з профіцитом. А до березня сальдо було негативним.

Восени будуть великі закупівлі газу, але для їхнього фінансування НАК Нафтогаз України залучає кредити від міжнародних організацій. Приміром, у вересні вони планують отримати $300 млн від ЄБРР.

У нас також хороший прогноз щодо врожаю зернових — близько 60,5 млн тонн. Тому очікуємо, що рахунок поточних операцій буде більш-менш збалансований, а за капітальним рахунком розраховуємо вийти на значний плюс. Це відбудеться завдяки плановим надходженням міжнародної допомоги від МВФ, Світового банку, ЄС та інших фінансових організацій.

До кінця року цими грошима плануємо збільшити валютні резерви до $18 млрд. Це, звісно, амбітні плани, завдання-мінімум для нас — $15 млрд, які покривають три місяці імпорту.

– І жодних передумов для валютного ажіотажу?

– Наразі я їх не бачу. Від початку року ми викупили на ринку $1,3 млрд і плануємо викуповувати далі. Населення припипнило панікувати. Тільки в липні українці продали валюти на $135 млн більше, ніж купили. А від початку року чиста купівля валюти банками у населення становила вже $933 млн. Крім того, «Нафтогаз» цього року на відкритому ринку купив понад $600 млн.

Джерело: dengiua.com