Фото - Интернет

Помічник Михеїла Саакашвілі – Северіон Дангадзе, підписав угоду зі слідством у справі про фінансування акцій опального політика олігархом-втікачем Сергієм Курченком. Напередодні його змусили відмовитися від своїх адвокатів, тепер він має давати покази проти очільника своєї політсили, — пише Інсайдер.

Дангадзе оголосили про підозру у державній зраді та співробітництві з членами організованого злочинного угруповання 5 грудня минулого року. Тоді ж генеральний прокурор оприлюднив записи переговорів між Курченком та Саакашвілі, на яких вони домовлялися про співпрацю.

За даними слідства, Дангадзе виступав організатором масових акцій протесту під Верховною Радою за гроші “младоолігарха”. Метою мітингів, а потім і заворушень, була зміна влади в Україні, обговорювався і сценарій захоплення парламенту. Натомість Курченко хотів гарантій захисту свого бізнесу в Україні, мова йшла, зокрема, про Одеський НПЗ, “медіахолдинг та футбольний клуб”.

На плівках зафіксована ще одна людина, яку прокуратура у відео називає “довірена особа Курченка”. На початку жовтня 2017 року, напередодні початку акції “Велика політична реформа”, з цим чоловіком розмовляв сам Саакашвілі:

– Ну в загальному, він (Дангадзе, — INSIDER) говорив, що з вами розмовляв на цю тему, наступних днів. І там я думаю, що якщо це у вас вийде, було би дуже корисно, але дивіться.

– Ми допоможемо…

Деталі фінансування та подальшого розвитку подій під Радою і в регіонах Дангадзе узгоджував із цією ж “довіреною особою Курченка”, яку він називає “Саша”. Його помічник передав соратнику Саакашвілі кошти на загальну суму близько півмільйона доларів та записував цей процес на відео.

Ці записи та свідчення інформаторів СБУ “Зайця” та “Вовка” лягли в основу звинувачень висунутих проти Дангадзе і Саакашвілі. В тексті підозри, яку частково опублікували адвокати, четвертим учасником схеми, що ховається під титром “довірена особа Курченка” названий Олександр Динник.

У 2013 він очолював “Брокбізнесанк” Курченка, а після Майдану втік до Москви. Тоді джерела ТСН у прокуратурі розповіли, що Курченко та Динник співпрацюють із ФСБ Росії. Мовляв у злочинну змову із екс-губернатором Одещини вони вступили ще у вересні 2017 року, пообіцявши давати на його акції мільйон доларів щомісяця в обмін на допомогу у знятті арештів з активів олігарха.

Цікаво, що епізод про фінансування Саакашвілі був виділений із великої справи проти Януковича та його оточення, в рамках якої Краматорський суд дозволив спецконфіскацію 1,5 мільярда доларів. Як пояснили правоохоронці, вони отримали  розмови соратника Саакашвілі в рамках негласих слідчих дій по Курченку. Тому справа опинилася в скандального прокурора Костянтина Кулика, який, за словами джерел, на своєму дорогому автомобілі і наздоганяв Дангадзе.

Скандальний прокурор Кулик

Ще під час показу “фільму” про Саакашвілі та Курченка у парламенті юристи зауважили, що тепер ці записи не можна буде використати як доказ в суді, адже вони не оформлені належним чином. Однак доцільність оприлюднення розмов скоріше була в тому, щоби дискредитувати лідера “Руху нових сил” та  позбавити союзників.

Зрештою рівень підтримки Саакашвілі таки впав, і можливий зв’язок із російськими грошима в цьому також зіграв свою роль. В результаті, 12 лютого 2018 року його вивезли в Польщу за процедурою реадмісії через нелегальний перетин кордону.

Соратники Саакашвілі ще деякий час збирали акції на його підтримку, намагаючись об’єднатися із іншими політсилами для підготовки до виборів, але наразі гучно про себе вже не заявляють. Так само спостерігається затишшя у судах по законності позбавлення його громадянства та зв’язках із злочинним угрупованням Курченка.

Остаточно поставити хрест на планах Саакашвілі повернутися до України зможуть свідчення Северіона Дангадзе. Вже цього тижня має відбутися закрите судове засідання, на якому буде затверджена його угода зі слідством.

Але це вже радше крок обережності на випадок чергової різкої зміни курсу колишнього одеського губернатора. Останнім часом у своїх публічних виступах він заявляв про підготовку до повернення до Грузії, “щоби виправити власні помилки”. Про Україну вже не йдеться.

Однак, що ж із іншими фігурантами справи про підготовку державного перевороту? Сергій Курченко знаходиться поза зоною досяжності українських спецслужб та керує своїм бізнесом із дорогого офісу в бізнес-центрі “Москва-Сіті”, в тому числі, взявши під контроль “націоналізовані” підприємства на окупованому Донбасі. 7 квітня 2018 Печерський суд дозволив розпочати щодо нього заочне розслідування.

А от його помічник – Олександр Динник, незважаючи на те, що з осені 2014-го року оголошений у розшук, не тільки відстоює інтереси “младоолігарха” в Україні, але й веде тут власні справи. Наприклад, будує житло для спецназу та СБУ.

Під час розквіту фінансової імперії Курченка, Динник був, по суті, другою людиною у його холдингу “СЄПЕК”. Він займався оперативним управлінням і контролем над операційною та фінансовою діяльністю групи компаній цього бізнесмена.

Влітку 2013-го року Курченко викупив мажоритарну долю в “Брокбізнесбанку”, а в грудні поставив на чолі фінустанови Динника. Згідно із даними слідства, розкрадання за період його втечі із країни склали щонайменше 2,3 мільярда гривень, які були виведені у вигляді кредитів компаніям із ознаками фіктивності. Фонд гарантування вкладів вважає, що менеджмент Курченка завдав банку шкоди сумарно на 8,9 мільярда гривень

Динник також проходить по справі розкрадань коштів “Аграрного фонду” на суму близько 2 мільярдів гривень. 23 жовтня 2014 року він зник з поля зору правоохоронців та був оголошений у розшук. Його картка досі знаходиться у реєстрі МВС, однак зникла із бази Інтерполу.

Йому інкримінується заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою. Санкція ч.5. ст. 191 –  від 7 до 12 років ув’язнення із конфіскацією. Тяжкість звинувачень не перешкодила Диннику і далі працювати в Україні, однак він змінив профіль: із фінансиста став будівельником.

5 листопада 2014 році була зареєстрована громадська організація “Розбудова” (39476802), заснована Віктором Журавльовим, Андрієм Гаркушою та Олександром Динником. Адреса реєстрації останнього співпадає із вказаною у повістці на допит менеджеру Курченка до військової прокуратури.

ПІП Гаркуші співпадає із ім’ям колишнього члена наглядової ради “Реал Банку” Сергія Курченка та в.о. заступника голови правління “Черкасигаз”. Журавльов – фінансовий директор трейдера дизельного палива та зрідженого газу “Укргазпетролеум”. За адресою цієї компанії прописана і “Розбудова”.

СБУ розслідує імпорт нею пального на 15 мільйонів гривень із ухиленням від сплати податків. Справа була відкрита в рамках боротьби із трейдерами, афільованими зі структурами Курченка. Натомість, виграли від цього компанії, пов’язані із Віктором Медведчуком.

Повертаючись до “Розбудови”, ця ГО виступає засновником одноіменного Міжнародного благодійного фонду (39553766). На сайті організації значиться, що у 2015 році вона побудувала будинок на 18 квартир для ветеранів 8-го окремого полку спецпризначення у Хмельницькому.

Так, так, це той самий полк, на території якого зберігалась перевезена Савченко і Рубаном зброя та велись переговори.

“Ще одним свідченням єднання армії з народом є те, що цей будинок для героїв-спецпризначенців Хмельницького полку зведено виключно за кошти волонтерів. Жодної копійки з бюджету тут не вкладено, за що особлива шана і подяка Громадській організації “Розбудова” та іншим присутнім тут меценатам і спонсорам”, — сказав на відкритті заступник міністра оборони Юрій Гусєв.

Гусєв вручає квартири від «Розбудови». Фото з сайту організації

У самій ГО також зазначили, що будівництво здійснювалося за власні кошти та за рахунок допомоги меценатів. Наступний проект – будинок для службовців СБУ в Закарпатській області.

Місцеве Управління Служби безпеки України визначило переможцем на тендері для будівництва житла в Ужгороді (вулиця Верещагіна, 15) МБФ “Розбудова”. Організація запропонувала найбільш вигідні умови: будинок на 48 квартир, 38 з яких відійдуть СБУ, ще десять – бійцям 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади.

Головою тендерної комісії був заступник начальника Управління СБУ в Закарпатській області Володимир Гелетей – брат голови Управління державної охорони Валерія Гелетея та сват Віктора Балоги.

Жодної інформації про виділення бюджетних коштів на це будівництво в тендерній документації немає. Компанія-конкурент “Розбудови” на тендері пропонувала звести куди більший будинок, передавши СБУ тільки 13% квартир. Вочевидь, продаж інших квартир робив цей проект комерційно привабливим.

Виходить, що благодійний фонд банкіра Сергія Курченка будує житло безкоштовно: спочатку для спецназу, тепер для Служби безпеки України. За дивним збігом обставин саме помічники Олександра Динника допомогли СБУ зловити на гарячому Северіона Дангадзе і дали генеральному прокурору в руки козирі проти Михеїла Саакашвілі.

Питання в тому, чи відбувалися ці процеси з відома самого Курченка і що він отримує чи попросить в майбутньому взамін.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ИСТОЧНИКІнсайдер
Предыдущая статьяКоррупционный мораторий: как чиновники зарабатывают на отсутствии рынка земли
Следующая статья5 преступных групп, 320 человек, 35 клубов из 10 областей: Аваков сообщил подробности расследования заказных футбольных матчей