Коронація нового монарха Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії – це подія, яка відбудеться тут уперше за 70 років. Королева Єлизавета II вступила на трон далекого 1953 року, а 2023-го 6 травня церемонію пройде її син – принц Чарльз.

У подарунок – кухлі та пасовища

Великобританія готується до цього заходу воістину всесвітнього масштабу з королівським розмахом, пише КП в Україні. Дні коронації будуть вихідними, підданим дозволять веселитися до ранку, а всі діти, які народилися 6 травня (у день коронації) у графстві Стаффоршир, отримають спеціальні подарунки – пам’ятні кухлі.

— Коронація короля Чарльза III стане історичною подією, і для батьків тих дітей, які народяться цього дня, це буде ще більш пам’ятний час, — наголосив член ради графства Саймон Тагг.

У день попередньої коронації британського монарха — 12 червня 1953 — немовлята у всій Британії також отримували пам’ятні срібні кухлі.

Ще з безкоштовних презентів: на честь коронації короля Чарльза III благодійна організація English Heritage пообіцяла відновити 100 луків із дикими квітами в історичних місцях по всій Великій Британії. Майбутній монарх відомий як активний захисник природи, садівник і борець за увагу до зміни клімату, тому на знак поваги Чарльз III та його піддані отримають сотню багатих пасовищ.

Британські фабрики порцеляни на повну штампують сувенірну продукцію на згадку про коронацію Чарльза III. Порцеляна родом із Туманного Альбіону не припиняє користуватися успіхом незалежно від дат та імен тих, хто займає трон, просто зараз на тарілках і чашках змінюють напис «Боже, бережи королеву!» на «короля» відповідно.

А ще – вже викарбувано монети на честь коронації номіналом 50 пенсів та 50 фунтів. На аверсі монети зображений Чарльз III, а на реверсі у 5-пенсовика вигравірувано Вестмінстерське абатство, на реверсі 5-фунтової монети — корона святого Едуарда, якою коронують монархів у Британії починаючи з XIII століття. Дизайн монет стверджував, до речі, сам майбутній король Чарльз.

Поки що монети доступні лише для колекцій нумізматів, але до кінця цього року вони увійдуть до широкого обігу.

монети на честь сходження короля на трон номіналом 50 пенсів та 50 фунтів. Фото: REUTERS/Molly Darlingtonмонети на честь сходження короля на трон номіналом 50 пенсів та 50 фунтів. Фото: REUTERS/Molly Darlington

Булочки із вершками по-королівськи

Британці не були б британцями, якби не спробували вичавити з коронації все, що можна капіталізувати. Не всім пощастить народитися 6 травня 2023-го, а подарунків хочеться вже зараз. «Так будь ласка!» — кажуть бізнесмени Туманного Альбіону та пропонують заглянути до каталогів.

Отже, кому хочеться придбати на згадку дрібничку, яка нагадуватиме про зміну епох двох королів, тому достатньо зайти в інтернет і кілька разів клацнути мишкою.

Для тих, хто може це дозволити, лондонські готелі мають додаткові пропозиції. Готель Dukes у Лондоні (в аристократичному районі Сент-Джеймс) пропонує провести дві ночі у королівському номері «лише» за 2345 фунтів стерлінгів (107,8 тис. грн).

У готелі Ellenborough Park можна провести вихідні на честь коронації — готель проведе вечірку в саду з живою музикою та частуванням. Готель запропонує постояльцям післяобідній чай з бутербродами та булочками зі збитими вершками, класичні ігри на лужку, включаючи шахи та крокет, фірмові коктейлі. Дітям дозволяється нарядитись принцами та принцесами, щоб створити в готелі королівську атмосферу. Одна ніч (зі сніданком та післяобідніми булочками) коштуватиме лише 150 фунтів стерлінгів (6900 грн).

«Коронаційні страви» в меню, «королівський відпочинок», «улюблені страви короля» – всім цим рясніють пропозиції кафе та ресторанів. У дні коронації готель The Fellows House Cambridge запропонує гостям спецменю у своєму фірмовому ресторані – лише улюблені страви майбутнього короля, зокрема – каре ягняти. Гостям запропонують коктейлі на основі віскі, призначені для коронації. А в Oliver’s Travels кухар місцевого ресторану готуватиме страви на честь країн Співдружності – «з ароматами, натхненими Великою Британією, Індією, Південною Африкою, Новою Зеландією та іншими країнами, з використанням місцевих інгредієнтів», йдеться у пропозиції на сайті готелю.

«Коронаційні страви» зараз є у меню будь-якого ресторану чи пабу. Фото: Victoria Dawe/Coronation Big Lunch/Eden Project/Handout via REUTERS

Подумки з Чарльзом III: рушники, кухлі та шкарпетки

Як бути тим, хто не хоче чи не може поїхати до Лондона, але пристрасно бажає торкнутися таїнства коронації? Все дуже просто: Amazon, AliExpress та інші маркетплейси до їхніх послуг. Асортимент товарів на честь коронації величезний і практично вражає уяву.

Найбюджетніша із пропозицій – магнітики. Від 2 фунтів (90 грн) стерлінгів можна купити собі магніт на холодильник. Вже у продажу є пам’ятні значки, наклейки та монети із обличчям майбутнього короля, підставки під пиво та собачі адресники, брелоки, прапорці, підставки під яйця та — тадам! – кухлі і чашки! За звичайну білу кавову чашечку з емблемою коронації (до речі, дуже красивою!) просять лише 15 фунтів (690 гривень). Оптом, зрозуміло, дешевше. А ось кухоль із обличчям Чарльза ІІІ коштує дешевше – 6,5 фунтів стерлінгів (300 гривень).

Чашки для британців – особливий атрибут. Пропозицій достатньо на будь-який смак. Фото: REUTERS/Henry NichollsЧашки для британців – особливий атрибут. Пропозицій достатньо на будь-який смак. Фото: REUTERS/Henry Nicholls

Маску-обличчя короля, дуже реалістичну, можна купити з 5-відсотковою знижкою за 6,79 фунтів (310 гривень) і робити фурор не лише на вечірках у день коронації, а й на інших урочистих заходах – дівич-вечорах та парубоцьких вечірках, повідомляють виробники.

А ще із символікою коронації британського монарха можна за 68,99 (3175 гривень) фунтів придбати набір келихів для шампанського або для віскі із емблемою коронації, а за 30 фунтів – цукорницю чи чорне худі.

І тільки справжні поціновувачі королівських церемоній і знавці аристократичного тону знають: це для них виставлено на продаж коронаційний шовковий шарф за 150 фунтів (6900 гривень), кришталевий графин і келихи за 395 фунтів (18 175 гривень) з вензелем короля, кришталевий пивний кухоль за 92 фунти (4230 гривень) та запонки за 43 фунта (1975 гривень). До речі, ці багатства пропонує онлайн-магазин Вестмінстерського абатства, і кожна покупка йде на забезпечення власне абатства.

А вже згадана організація English Heritage торгує текстилем на честь коронації: сумки, чайні рушники, набори шкарпеток із обличчями членів королівського двору. Ціни демократичні – 10-12 фунтів (460-500 гривень) за одиницю.

Але всіх переплюнув королівський двір, який також пропонує купити собі «трошки щастя коронації»: кухлі за 150 фунтів (6900 гривень) вже розпродані, але залишилися ще тарілки, набори ложок та сумки від 40 (1840 гривень) до 150 фунтів (6900 гривень) — вибирай не хочу.

Асортимент сувенірної продукції вражає різноманітністю та... цінами. Фото: REUTERS/May James

Асортимент сувенірної продукції вражає різноманітністю та… цінами. Фото: REUTERS/May James

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяВідкрито офіційне «полювання» на торговців та нарколабораторії — стартувала акція «Спіймай баригу»
Следующая статьяКитай для України: російський «троянський кінь» чи реальна допомога