Міністр агрополітики Роман Лещенко прогнозує, що до кінця року середня вартість гектару буде близько 50 тис. грн та закликає українців не поспішати з продажем землі.

Про це повідомляє Слово і діло.

Згідно зі словами міністра, за два місяці середня вартість гектару склала близько 35 тис. грн.

«Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7-10% в рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду», – сказав Лещенко.

Міністр вважає, що через кілька років українські землі будуть коштувати, як у Східній Європі. І досвід Польщі чи Болгарії чітко показує, що земля зросла у вартості за 10 років функціонування ринку землі, додав міністр.

«Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит. Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль. З початку запуску ринку було понад 13 тис. транзакцій. Це дрібниці. І це ще раз підтверджує той факт, що спекуляції на тему землі були ні чим іншим, як способом заробляння грошей», – заявив очільник Мінагрополітики.

Згідно з його словами, наразі міністерство відстежує всі транзакції купівлі-продажу і готується у вересні презентувати розширену аналітику земельного моніторингу.

Окрім цього, Лещенка також запитали, наскільки нотаріуси готові у професійному плані реєструвати земельні угоди.

Міністр відповів, що нотаріуси готові та не можуть провести угоду, якщо у системі реєстрів не проведено перевірку всіх даних. Якщо нотаріус проведе угоду з порушенням процедури, то така угода буде визнана недійсною, а нотаріус буде нести юридичну відповідальність, каже Лещенко.

Нагадаємо, що з 1 липня 2021 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Раніше Роман Лещенко повідомив, що великому бізнесу дуже не сподобалися правила ринку землі.

Також, тільки 12,1% українців підтримали відкриття земельного ринку.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяВыборы в мире: вместо Меркель – «зеленая» Анналена, сам себя подставивший Трюдо и племенные раздоры в Катаре
Следующая статьяПовернути Крим і подолати бідність: які популістські обіцянки дають нардепи