Попри те, що в Україні продовжили військовий стан та мобілізацію, до лав Збройних Сил України не будуть забирати усіх чоловіків – є дев’ять категорій громадян, які не підлягають мобілізації.

Про це повідомляє “Апостроф“.

Так, мобілізувати не мають права:

  1. працівників компаній, організацій та органів, яких “забронювали” для виконання своїх обов’язків;
  2. нездатних до служби осіб, тобто ті, хто має інвалідність або тимчасово непридатний за станом здоров’я;
  3. громадян, які утримують і відповідають за трьох або більше дітей до 18 років. Під цю категорію також підпадають опікуни та батьки повнолітніх, які мають I або II групу інвалідності.
  4. осіб, які самотужки виховують неповнолітню дитину.
  5. громадян України, які доглядають за тяжкохворими членами сім’ї, наприклад за дружиною чи чоловіком, дитиною, матір’ю чи батьком.
  6. опікунів, усиновителів, прийомних батьків і батьків-вихователів неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування.
  7. народних депутатів України та депутатів Верховної Ради Автономної Республіки, а також деякі категорії чиновників.
  8. військовозобов’язаних осіб, що мають чоловіка або дружину, що вже служить, і неповнолітню дитину. Крім того, до цієї категорії входять ті, чиї близькі родичі загинули чи пропали безвісти внаслідок військових дій на Сході України.
  9. студентів вищих навчальних закладів, здобувачів фахової передвищої освіти, але тих, хто навчається на денній або дуальній формі. Окрім цього, під мобілізацію не підпадають учителі та викладачі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.