Декілька впливових українських Телеграм-каналів написали про можливі зв’язки українських парламентарів з посіпаками окупантів. Так, за їхніми даними, “заступник голови” маріонеткового “уряду” Херсонщини екс-нардеп Олексій Ковальов досі постійно комунікує зі своїм давнім опікуном Антоном Яценком.
Раніше ЗМІ детально описували схему взаємодії Ковальова і Яценка, який фактично став його спонсором в обмін на лобістську діяльність у комітетах.
Читати: «Льоша — вільна каса» — журналісти дізналися деталі про «слугу»-колаборанта
Детально про так звані «майданчики Яценка», тобто корупційну схему у вигляді електронних майданчиків-посередників, які за гроші допомагали надавати звіти щодо оцінки майна до Фонду держмайна неодноразово повідомляли журналісти проєкту Bihus.Info
До теми: АМКУ розпочав перевірку електронних майданчиків після сюжету “Наших грошей” про схеми в оцінці
Дивитись відео:
Також тісні стосунки між цими двома політиками підтверджували і “Радіо “Свобода”, і заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.
“Бізнес-партнери (Ковальов і Яценко. — Ред.) мають надійні канали закритого зв’язку, якими вони обговорюють бізнес-питання по Херсонській області, так і про те, що Яценко може стати переговорником про умови закінчення війни взагалі. Як нам повідомляють, це справа на контролі СБУ, але у Яценка ДУЖЕ багато покровителів у найвищих кабінетах, які роками закривають усі його проблемні питання, у тому числі й щодо контрабанди”, — пишуть політичні телеграм-канали.
Між тим проблема дуже серйозна.
Наразі інформація про комунікацію між Ковальовим і Яценком має інсайдерський характер. Проте навіть побіжне ознайомлення з біографією Яценка переконує, що яких-небудь політичних принципів у нього немає.
На початку своєї кар’єри він був помічником-консультантом у нардепів СПУ, “Нашої України”, БЮТу. Обраний до парламенту у 2007 році як член партії ВО “Батьківщина”, Яценко у 2011-му перебіг до Партії регіонів.
Тоді в обігу був термін “тушка”.
Голосував за “диктаторські закони” 16-го січня. Але у 2014-му пішов і від “регіоналів”.
Згодом був членом “Відродження”, входив до групи “За майбутнє”, а у травні 2021-го повернувся до фракції “Батьківщини”. Звідки, однак, вийшов у березні 2022-го.
Широкого розголосу у суспільстві отримала інформація про сумнівні схеми Яценка з тендерами. У 2010 році СБУ порушила кримінальну справу проти Яценка щодо привласнення бюджетних коштів під час проведення держзакупівель у розмірі $1,5 млрд.
У 2017 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальні справи проти Яценка за ст. 364 ч.2 Кримінального кодексу України (зловживання владою) та ст.368-2 ч.3 КК (незаконне збагачення в особливо великих розмірах). Розслідування доручено Національному антикорупційному бюро.
Підтвердження, або спростування інформації про зв’язки Яценка з Ковальовим — виклик для репутації влади, адже суспільство чекає від неї жорсткої позиції по відношенню до потенційних зрадників. А також активізації боротьби з корупцією, на чому наполягає міжнародна спільнота.
Дивитись відео: