У липні-вересні 2022 року Національна гвардія України купила житло для військовослужбовців у структури, бенефеціаром якої є народний депутат від вже забороненої партії “Опозиційна платформа за життя” Дмитро Ісаєнко. Усього за 26 квартир заплатити 54 мільйони гривень.

Про це йдеться у сюжеті журналістки Марії Землянської для Bihus.Info.

Перші 19 квартир Нацгвардія оплатила 28 липня, за них віддали майже 35 мільйонів гривень. Ще за 7 квартир 5 вересня перерахували 19 з половиною мільйонів.

Договори між Нацгвардією та отримувачем коштів укладені за кілька днів до проплат.

У Нацгвадрії на запит Bihus.Info повідомили, що гроші передбачені бюджетом, а саме житло буде розподілене серед військовослужбовців та членів їхніх сімей у порядку черговості.

Хочемо зазначити, що ми цілком підтримуємо ініціативу з забезпеченням житлом військовослужбовців та їхніх родин, але нашу увагу привернула кампанія, якій перераховувала гроші Нацгвардія. Це закритий венчурний фонд “Княгиня Ярославна”.

Фонд “Княгиня Ярославна” зазначений в усіх електронних майнових деклараціях, поданих нардепом Дмитром Ісаєнком (2019-2021 рр.).

У деклараціях Ісаєнко зазначає себе кінцевим бенефіціаром фонду “Княгиня Ярославна”. Більше того, щороку Ісаєнко декларував мільйонні дивіденди від “Княгині Ярославни”: у 2019-му цей фонд приніс йому 31,5 млн грн дивідендів, у 2020-му 67 млн, у 2021-му майже 114,5 млн.

Як свідчать відкриті джерела, фонд “Княгиня Ярославна” збирає кошти на будівництво житла, яке зводить група компаній Perfect Group. Девелопером ЖК, в яких купила квартири Нацгвардія, також виступає Perfect Group. Ісаєнко згадує про Perfect Group у позитивному ключі, щоправда, не у своїх деклараціях, а у статтях.

Частина фірм з цієї групи вже фігурували у розслідуваннях Bihus.Info. Тоді ми встановили, що записані на підлеглих Ісаєнка компанії отримували мільйонні підряди на будівництво від Міністерства оборони, у той час коли Ісаєнко очолював там будівельний департамент.

Більше того, у 2019 у Perfect Group і фонду «Княгиня Ярославна» фігурували у кримінальному провадженні за підозрою у несплаті податків. За даними слідства, схема працювала так: за квартири в одному з об’єктів Perfect Group – ЖК “Лебединий” – покупці переказували кошти не забудовнику, а на рахунки інших двох компаній. Одна з них – венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Княгиня Ярославна». А далі частина сплачених покупцями коштів, за версією слідства, була виведена в готівку і використана не на будівництво ЖК.

У судовому рішенні йдеться: “Ймовірно частина грошових коштів з вказаного фонду, які не витратили на будівництво, під виглядом безповоротної фінансової допомоги переводяться з вказаного фонду на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та в подальшому переводяться у готівку для посадових осіб Perfect Group без сплати податків у державний бюджет”.

Нагадаємо, Дмитро Ісаєнко став депутатом у 2019-му році. До парламенту пройшов від “Опозиційної платформи за життя”. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли партію ОПЗЖ заборонили, а фракцію у парламенті розпустили, мандат не склав. Ісаєнко перейшов у депутатську групу “Відновлення України”.

Журналісти Bihus.Info нещодавно зафіскували, як він приїздить до Верховної ради на придбаному у 2021 році за 5 млн грн автомобілі Maybach. Детальніше про це – дивіться у сюжеті Bihus.Info.

До парламенту у 2000-их Ісаєнко працював у Департаменті будівництва Міністерства оборони України, а з 2006-го навіть очолив його. З 2007-го по 2015-ий був заступником міністра житлово-комунального господарства. Цю посаду обіймав переважно за часів Януковича. Тож за законом про люстрацію мав піти з посади. Але аби уникнути люстрації, Дмитро Ісаєнко зробив собі фейковий статус учасника бойових дій. Коли ж це стало відомо, чиновник розповів про героїчне будування фортифікаційних споруд в зоні АТО. Щоправда, пізніше журналісти виявили: забув видалити із соцмереж фото відпочинку в серпні, коли мав курувати будівництво в зоні АТО. Тож депутати дотисли, він написав заяву про відмову від статусу, а потім його звільнили з Кабміну.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.