Штраф – за шашличок. Із першого квітня киянам смажити будь-що на вогні, та ще й у лісопаркових зонах – заборонено.

Крім того, заїхати на авто теж буде неможливо – скрізь встановлять шлагбауми. За порушення – немаленьке покарання – 1500 гривень. Для чого потрібні нові правила? І де можна буде влаштувати пікнік – і не порушити закону?

Наталя стежить, аби він не почорнів. Сьогодні вона відкриває сезон шашликів у рідному Києві. Це перший виїзд на природу цьогоріч.

– Пожарить шашлычки, посидеть!

Такі вилазки на природу для неї особливі. Хоча й живе у приватному будинку та має велике подвір’я, відпочинок у лісі для неї – найкращий. Але має бути ще й безпечним.

Наталя, киянка:

– Бывают дикие места, а здесь красиво и оборудовано.

Цей сонячний день вона вирішила провести на березі озера в спеціальній рекреаційній зоні Києва. Що це таке? І як його відшукати у величезній столиці?

Павло Прядко, кореспондент:

– Розпізнати територію, де вам все ж таки вдасться приготувати шашлики, відпочити й не бути при цьому оштрафованими – легко. Тут розвішані ось такі таблички із закликом “Бути людиною” й прибирати після себе сміття, тим паче, що є куди.

Таких чистих місцин у Києві вже 38. Вони розташовані переважно на околицях. Знайти повний список, адреси та карти проїзду можна на сайті Київзеленбуду. І ці явки/паролі варто запам’ятати. Бо якщо ви розведете багаття на шашлики за межами цих зон – готуйте гроші. На штраф.


Сергій Сімонов, керівник Київзеленбуду:

– Вы будете оштрафованы на сумму в 1500 гривен. 

А все тому, що зараз починається пожежо-небезпечний сезон. Тож із 1 квітня в’їзд до лісопаркових зон перекриють шлагбаумами. Тут патрулюватимуть полісмени. Та от чи вистачить місця всім любителям пікніків у спецзонах?

Сергій Сімонов, керівник Київзеленбуду:

– Если они будут загружены, то мы будем создавать новые, и при этом это дешевле, чем нести убытки от пожаров в лесах.

Відпочинок на цих територіях безкоштовний й повинен бути комфортним. Без сміття та пожеж.

Іван Маскіс, співробітник Київзеленбуду:

– Ця зона обладнана накриттями від негоди, сміттєбаками. На цих зонах знаходиться людина, що постійно спостерігає за тим, як поводяться люди з багаттям, чи не залишаються вогнища.

Саме через покинуті багаття, купи пластикового посуду та сміття торік лише в Києві було майже тисячу міні-пожеж. А кілька були настільки масштабними, що вогонь гасили кілька діб! Нині ліси та парки, відпочинок в яких заборонять – перекопують.

Такі мінералізовані смуги необхідні, аби вогонь не поширювався. Та от Наталя певна, що можна було б обійтися й без таких перекопок. Якби люди мали совість та прибирали за собою.

– За собой мусорок в кулечек убрать, костер затушить. Это не то чтобы правило, это себе комфортно!

Джерело: intermarium.com.ua