Прожитковий мінімум та мінімалка залишаться без змін

Ми звикли, що з 1 січня у нас зростають або мінімальна зарплата, або прожитковий мінімум, або те й інше. Цього року через повномасштабну війну з 1 січня збільшення соціальних стандартів не передбачено, пише КП в Україні.

Мінімальна заробітна плата з 1 січня залишиться без змін та становитиме 6700 грн.

Прожитковий мінімум також залишиться на колишньому рівні – 2589 грн. Для працездатних він становитиме 2684 грн, для дітей до 6 років – 2272 грн, для дітей 6-18 років – 2833 грн, для осіб, які втратили працездатність – 2093 грн. Відповідно, на рівні 2093 грн залишиться і мінімальна пенсія.

Автоматичне нарахування соцдопомоги припиняється

З 1 січня автоматичне нарахування соціальної допомоги припиняється. Про це пише ТСН.ua з посиланням на ухвалу Кабміну №1320.

Йдеться про соціальну допомогу малозабезпеченим; самотнім матерям; допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; допомоги на дітей, хворих на тяжкі захворювання; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідомо; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим, які досягли загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсійну виплату; допомоги на проживання ВПО; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо.

Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено лише для тих, хто проживає на окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії.

Тому, хто раніше отримував допомогу автоматично, але зараз мешкає за межами громади, яка знаходиться у тимчасовій окупації або в районі проведення бойових дій, для подальшого отримання виплат необхідно з 1 січня 2023 року подати відповідну заяву. Для цього потрібно звернутися до ЦНАПу чи до представників громади.

Нові тарифи від «Нової пошти»

«Нова пошта» оголосила про шість змін у тарифах, які набудуть чинності з 1 січня 2023 року.

  1. Вартість доставки у відділення та поштомат тепер розраховуватиметься однаково.
  2. НП скасовує додаткову плату за повернення товару відправнику після перевірки у відділенні – тепер вона буде безкоштовною. Раніше це коштувало 20 грн.
  3. Тариф на доставку документів у фірмовому картонному конверті у відділення та поштомат становитиме 55 грн.
  4. Доставка посилок між відділеннями та поштоматами по місту буде коштувати:
    — до 2 кг – 50 грн,
    — до 10 кг – 80 грн,
    — до 30 кг – 120 грн.
  5. Посилка між відділеннями та поштоматами по Україні:
    — до 2 кг – 70 грн,
    — до 10 кг – 100 грн,
    — до 30 кг – 140 грн.
  6. Доплата за доставку або з кур’єром складе плюс 35 грн до тарифу для відправлень до 30 кг. За кожні 100 кг для відправлень понад 30 кг – плюс 100 грн. до тарифу.

Обмін лампочок

З 1 січня розпочнеться безкоштовний обмін старих ламп розжарювання на економні LED-лампочки, які споживають 7-8 разів менше за електроенергію. Обмінюватимуть лампи у відділеннях «Укрпошти». Кожен українець віком від 18 років зможе обміняти п’ять лампочок, а всього планують поміняти 50 млн ламп. З них Євросоюз погодився профінансувати заміну 30 млн лампочок.

Треба сказати, що експерти зустріли «енергоефективну» ініціативу без особливого захоплення, за традицією поставивши питання, за чий рахунок весь цей банкет.

Аналітик Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Олексій Кущ вважає, що безкоштовна роздача лампочок українцям швидше призведе не до енергозбереження, а до закриття українських заводів, які виробляють аналогічну продукцію в нашій країні.

– У нас є Львівський електроламповий завод «Іскра», – нагадує Кущ. — Потрібні LED-лампи? Дайте на цей завод держзамовлення. Натомість ми маємо подарунок від ЄС на 30 млн ламп. Тобто, подарувавши нам лампи, Європа паралельно вирішує проблеми збуту своїх виробників, а наша «Іскра» таку енергоефективність може і не пережити.

Технологія роздачі ламп також викликає у аналітика великі питання.

– Для отримання п’яти лампочок потрібно буде залишити заявку в «Дії» і потім прийти на «Укрпошту», відстояти чергу і при цьому потрапити саме в той інтервал часу, коли немає повітряної тривоги і є електрика – той ще квест, – продовжує експерт. – Не з’ясованою залишається доля поштових послуг. Їх сплатить ЄС, держава, одержувач лампочок чи пошта надасть цю послугу безкоштовно? Скоріш за все, заплатить держава, тобто «Укрпошта» отримає близько 50 млн грн. У зв’язку з чим постає питання: чи не є вся ця витівка одним великим маркетинговим планом пана Смілянського?

Перший транш від ЄС

У січні Україна розраховує одержати перший транш макрофінансової допомоги від ЄС. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, що депутати Європарламенту схвалили регламент, що дозволяє перерахувати пакет підтримки у розмірі 18 мільярдів євро Україні після того, як Угорщина наклала вето на первісну пропозицію.

«Перший транш очікуємо вже у січні – 3 млрд євро», – сказав Марченко, додавши, що йдеться про довгостроковий кредит на термін понад 20 років під процентну ставку в рамках ризику Єврокомісії – близько 3-4% річних за поточними ставками.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяАстролог про 2023-й: Зеленський закінчить війну і піде раніше терміну, а Україна вступить до ЄС
Следующая статьяПідтримка України та святкові салюти: як Європа та Азія з розмахом відзначили Новий рік