“Гуманітарні наслідки цієї агресії становлять понад 10 тисяч загиблих українців, понад 20 тисяч поранених і близько 1,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб”, – Порошенко.

Заява глави держави прозвучала під час його виступу на Всесвітньому гуманітарному саміті ООН в Стамбулі, повідомляє прес-служба президента.

Президент також назвав три ключові елементи щодо посилення відповіді на конфлікти і гуманітарні виклики. “По-перше, ми повинні зробити все від нас залежне, щоб відновити повагу до міжнародного права і забезпечити ефективність міжнародних інструментів з метою врегулювання конфліктів і притягнення до відповідальності тих, хто їх почав. Це є нашою колективною відповідальністю”, – сказав він.

По-друге, підкреслює президент, для досягнення успіху на нашому шляху “ми повинні бути об’єднані і солідарні, демонструвати міцне політичне лідерство”. “Маю на увазі, зокрема, дискусію про санкції. Ніхто не повинен відчувати себе безкарним. Тільки тоді, коли нам вдасться залагодити конфлікт, ми зможемо взятися за вирішення левової частки гуманітарних викликів”, – вказує Президент України.

Третій аспект, за словами Порошенка, полягає в тому, що український досвід на Донбасі навчив нас не тільки тому, що необхідно вчасно приділяти увагу вирішенню нагальних потреб, але й віднаходити правильні рішення.

Джерело: ukrreal.info