Українці, чиє житло зруйноване повністю або частково пошкоджене, мають право на виплату щомісячної допомоги від держави нарівні з ВПО, що перемістилися з тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій.

Про це повідомили в Мінреінтеграції, пише Апостроф.

У відомстві зазначили: громадяни часто скаржаться на відмови у виплатах від органів соцзахисту, які не призначають державну допомогу, посилаючись на те, що житло заявників лише пошкоджене, а не зруйноване.

“Це неправомірно, адже законодавством передбачено наступне: право на виплати щомісячної допомоги на проживання мають усі переселенці, житло яких пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії. Вони отримують виплати нарівні з ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованих територій чи зон бойових дій”, – наголосили в Мінреінтеграції.

Щоб отримувати державні виплати, потрібно подати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження або знищення нерухомого майна в результаті бойових дій, терактів, диверсій, спричинених повномасштабним вторгненням країни-терористки Росії.

Такі умови передбачені Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, який затвердили в постанові Уряду від 20 березня 2022 року № 332.

“Постанова чітко встановлює, що право на виплати мають усі ВПО, житло яких було пошкоджене. При цьому ступінь пошкодження житла не має значення. Підставою для нарахування виплат є наявність відповідної довідки від місцевої влади”, – додали у відомстві.

Якщо ж вам в органах соцзахисту відмовляють у призначенні виплат, то про це слід повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції, номер – 1548.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.