Зіпсовані товари, пащекуваті касирки, продаж тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім та низка інших проблем – такі закиди від киян на адресу популярних рітейлерів часто можна побачити в соцмережах. У більшості скарг фігурують дві назви – “Фора” та “АТБ”. Та чи справедливі ці закиди? І чи дійсно все так погано в столичних магазинах?

Аби проаналізувати всі вищезгадані “проблеми”, знімальна група “СтопКору” вирішила влаштувати рейд по київських супермаркетах. Що з цього вийшло – розповів у новій рубриці журналіст Артем Ребров.

Коли я йду додому після роботи – я планую свою вечерю. Так само, я думаю, робить й більшість киян. Але знаєте, коли ти заходиш в магазин і бачиш прострочку та незадоволене обличчя персоналу – весь апетит десь дівається. Наприклад, якщо порівнювати мій середній чек до та після початку повномасштабного вторгнення, то сума в ньому зросла на третину! Чому я маю платити повну суму за прострочений товар?” – коментує репортер.

Найбільше хейту в соцмережах виливається на супермаркети “Фора” та “АТБ”. Якщо поглянути на сайти з відгуками покупців, то можна побачити, що ці торгові мережі мають майже однаковий негативний рейтинг. Із чим це пов’язано?

Команда “СтопКору” вирішила провести експеримент й відвідати київські магазини цих двох мереж під виглядом звичайних покупців.

Мережа магазинів “Фора” декларує свою місію як “піклування не лише про гостей, а й працівників”. Саме такий опис магазина на офіційному сайті. Але якщо перевірити відгуки, то незадоволених покупців набагато більше, ніж тих, ким “попіклувалися”, зазначає Артем Ребров.

Відгуки про мережу ''Фора''

Що саме найчастіше закидають “Форі”:

  • недостатню ввічливість персоналу, ігнорування державної мови;
  • неякісні чи прострочені продукти;
  • наявність відходів у готовій продукції кулінарії.

А як щодо їхніх конкурентів з “АТБ”? Це – найбільша мережа України, що динамічно розвивається, заявляють на офіційному сайті. Але чомусь через ціль бути кращими працівники забули про клієнтів, пишуть люди.

Відгуки про мережу ''АТБ''

Що найбільше закидають “АТБ”:

  • хамовиті касири;
  • неякісна продукція під власною торговою маркою;
  • фальсифікат.

А які висновки зробили журналісти після рейду, побачивши все на власні очі?

Мережа магазинів “АТБ” показала себе з хорошого боку. Ми не знайшли продуктів, які б завершували своє існування завтра, або ж незадоволене обличчя персоналу, як у “Форі”, наприклад, охоронець, який ходив за нами та слідкував, щоб ми не відзняли щось “не те”, або ж працівниці, які поховалися та не мали бажання з нами спілкуватися. Також у “Форі” ми знайшли багато акційних продуктів, які мають от-от вже зняти з полиць“, – резюмує Артем Ребров.

У київській ''Форі'' журналісти виявили ''молочку'', термін придатності якої закінчується

Тож чи довіряти столичним супермаркетам і в яких магазинах краще купувати товари – вирішувати кожному з вас. А ми, своєю чергою, продовжимо рейди найпопулярнішими місцями столиці та вже готуємо нові випуски в цій рубриці.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.