Під час воєнного стану держави скасувала вимогу про реєстрацію транспортних засобів. В Україні у громадян з’явилася можливість зареєструвати нові та б/в авто, які ввезені з-за кордону та проходять первинну процедуру реєстрації.

Про це повідомляє страхова компанія УНІКА, пише Апостроф.

Згідно Постанови Кабміну № 190 від 04.03.2022 року, під час дії воєнного стану скасовується вимога реєстрації авто. Раніше потрібно було це зробити протягом десяти днів з дня покупки або розмитнення, а якщо не встигали, то необхідно було показати документальне підтвердження поважної причини.

Тепер водії можуть зареєструвати свою машину в 90-денний термін з дня скасування воєнного стану. Це стосується й додаткових даних до електронних реєстрів щодо передачі, реалізації та надходження автівки.

Наразі у деяких регіонах України ГСЦ МВС почали надавати низку послуг. Громадяни можуть зареєструвати нові та вживані машини, але лише ті, які ввезені з-за кордону та проходять первинну процедуру реєстрації. Для цього, крім самого транспортного засобу, потрібно надати низку документів:

  • митні документи (акт огляду, декларація);
  • паспорт громадянина України або ID-карта;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ на авто;
  • сертифікат відповідності нормам безпеки, екологічним стандартам;
  • право власності на машину.

Також при першій реєстрації необхідно сплатити збір до ПФУ.

Нагадаємо, останнім часом в Україні спостерігається відчутне зниження цін на вживані авто – на даний момент вони знизилися в середньому на 15% і, ймовірно, машини й надалі дешевшатимуть.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.