Європейський Парламент під час голосування у середу, 23 листопада визнав Росію державою-спонсором тероризму та тою, що використовує тероризм як засіб – ініціатива містить довгий перелік терористичних актів, скоєних країною-агресоркою.

Про це повідомляє “Європейська правда”, пише Апостроф.

Зазначається, що “за” резолюцію проголосували 494 європарламентарі, 58 були проти, а ще 44 утрималися від голосування.

У документі йдеться про те, що Росія здійснює протиправні дії на території України під час війни – невибірково атакує житлові райони та цивільну інфраструктуру, внаслідок чого гинуть тисячі людей, а також проводить на окупованих територіях “страти без суду і слідства, здійснює викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства”. Як докази було наведено приклади масових вбивств у Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також напади на маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська.

Окрім цього, автори проекту наголосили на порушенні РФ принципів Статуту ООН, спричиненні гуманітарної кризи в Маріуполі та руйнуванні 95% міста. Країна-агресорка також перекриває доступ українців до газу, електроенергії, води, інтернету та основних товарів і послуг.

“Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані Російською Федерацією проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, які Росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн; у світлі вищезазначеного визнає Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму”, – йдеться у тексті резолюції.

Внаслідок прийнятого рішення буде створено правову базу для визначення держав-спонсорів тероризму та держав, які використовують засоби тероризму – ці країни матимуть глибокі обмежувальні наслідки у відносинах з ЄС.

Крім того, євродепутати закликали ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції РФ, в тому числі щодо членства Росії в міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території Російської Федерації.

“Європарламент закликає до подальшого скорочення дипломатичних відносин з Росією та зведення контактів з її офіційними представниками на всіх рівнях до абсолютного необхідного мінімуму; закликає держави-члени ЄС закрити та заборонити російські державні установи, такі як Російські центри науки та культури, а також організації та асоціації російської діаспори, які діють під егідою та керівництвом російських дипломатичних представництв та просувають російську державну пропаганду по всьому світу”, – йдеться у резолюції.

Окрім цього, було підняте питання прискорення роботи ЄС над дев’ятим пакетом санкцій проти РФ.

Після схвалення президентка Європарламенту має направити резолюцію Високому представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Раді ЄС, Єврокомісії, урядам і парламентам держав-членів, генеральному секретарю ООН, Раді Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини, Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародному комітету Червоного Хреста, Міжнародному кримінальному суду, президенту, уряду і парламенту Російської Федерації, президенту, уряду і парламенту України.

На рішення Європарламенту відреагував президент України Володимир Зеленський. За його словами, Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.