Російське військове командування офіційно оголосило про відведення військ із Херсона, пише КП в Україні. Командувач військ РФ в районі так званої “СВО” Сергій Суровікін доповів міністру оборони Сергію Шойгу, що перебування на правому березі Дніпра безперспективно, передає ” Інтерфакс “.

– Розумію, що це дуже непросте рішення, але водночас ми збережемо найголовніше – життя наших військовослужбовців та боєздатність угруповання військ, тримати яке на правому березі в обмеженому районі безперспективно, – заявив Суровікін.

Він запропонував організувати оборону по лівому берегу Дніпра, а частину сил і засобів, що вивільнилися, задіяти для наступу на інших напрямках. Шойгу доручив приступати до відведення військ.

– Приступайте до відведення військ і вживіть усіх заходів, щоб забезпечити безпечне перекидання особового складу, озброєння та техніки за річку Дніпро, – заявив російський міністр оборони.

Серед аргументів Суровікіна було те, що ЗСУ можуть піти на “потужну ракетну атаку Каховської греблі”, тоді війська РФ на правому березі Дніпра виявляться у повній ізоляції. За його словами, із району Херсона під час “евакуації” населення вивезли понад 115 тисяч людей.

Українська влада попросила “не впадати в ейфорію”

Голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич попросив жителів регіону дотримуватись інформаційної тиші і не розголошуйте нічого про дії Сил оборони України.

– Не треба передчасно впадати в ейфорію: що б там не казали росіяни, довіряйте тільки офіційним джерелам інформації, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Окупаційна влада проводила організовану “евакуацію” населення з окупованої частини Херсонської області з 18 жовтня до 7 листопада. Причиною назвали наступ ЗСУ та можливий підрив Каховської ГЕС.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.