Також обговорюється ідея запровадити градацію штрафів залежно від ступеню сп’яніння.

Українські водії не полишають звички сідати за кермо в нетверезому стані. Лише цього року поліція склала 46 тисяч протоколів на п’яних водіїв, хоча торік штрафи для любителів хильнути за кермом підвищили до 10 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кожні вихідні у Києві, Львові, Харкові та інших обласних центрах активісти чатують під нічними клубами та ресторанами, аби побороти таке небезпечне явище, як п’яне водіння. Про всі випадки, коли нетверезі водії сідають за кермо, повідомляють у поліцію. «Якщо за ніч було виписано 20 протоколів, то з нашою допомогою 6-7 протоколів виписують», — підрахував автор ініціативи по боротьбі з пияцтвом за кермом Олексій Павловський.

У поліції кажуть, що протягом перших місяців 2017 року вже склали протоколів на 500 млн гривень, але штрафи не зупинили звичку сідати за кермо в нетверезому стані. Досі причина кожної п’ятої смерті на дорогах – п’яний водій. «Сідають за кермо напідпитку і легковажно сподіваються, а може пронесе, може не зупинять. Сліпи перевірки та пункти тверезості – це те, що застосовується в інших країнах», — каже перший заступник керівника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Пункт тверезості – це додаткова підстава для поліцейського зупинити автомобіль. І навіть якщо водій не має ознак сп’яніння, він обов’язково проходить алкотест. «В цих місцях всі водії, які проїзжають цей блокпост, обовязково проходять перевірку на стан алкогольного сп’яніння, всі без винятку», — пояснює народний депутат Мустафа Найєм.

Однак правозахисники застерігають, що збільшення прав для полісменів може спровокувати хвилю зловживань, тому радять добре прописати процедуру роботи пунктів тверезості. Опитані шофери виступають проти масових зупинок. «Без причини зупиняти – це дурість. Це можна зупиняти будь-кого, забирати його час. Я можу поспішати, запізнюватися. Воно неодмінно буде затримувати, масове скупчення людей – це неправильно», — кажуть водії.

У законотворців зріє ідея посилити і відповідальність водіїв за пиятику. Торік штрафи суттєво підвищили, тож тепер вони стартують від 10 тисяч гривень і підвищуються з кожним спійманим разом. Зараз же суворість покарання пропонують підвищувати в залежності від кількості промІле у кровІ – приміром, 2 проміле може коштувати 40 тисяч гривень та три роки без права кермування. Стільки ж загрожуватиме, якщо водій узагалі відмовиться проходити тест на алкоголь.

Натомість наркологи виступають проти такої градації. «Концентрація алкоголю, припустимо, в 0,5 проміле – для одного може бути досить серйозним сп’янінням, коли за кермо вже ні в якому разі неможна сідати, а для деяких це комфортний стан», — каже експерт Олександр Шипунов. Однак у владі вважають за необхідне в найближчому майбутньому кардинально підвищувати покарання за нетверезе кермування, а також запроваджувати за це кримінальну відповідальність.

 

Предыдущая статьяУ Києві у ДТП розбився нардеп Олег Барна — соцмережі
Следующая статьяСадовой отреагировал на «хамство» Гройсмана в его адреc