У неділю, 16 квітня, православні українці відзначатимуть Великдень – головне церковне свято, присвячене Воскресінню Ісуса Христа. Він є символом переходу від смерті до життя, від рабства гріха до свободи, від любові та добра.

Традиції на Великдень

За сім тижнів до святкування Великодня, православні дотримуються суворого Великого посту, під час якого очищаються не тільки фізично, а й духовно.

У ніч на Світле Христове Воскресіння в храмах проводять пасхальну службу, що прославляє Воскресіння Христа, примирення Бога і людини, перемогу добра над злом і життя над смертю. Віруючі приносять із собою пасхальні кошики, щоб освятити головні страви – паски, яйця та писанки, молочні продукти, м’ясо, сіль, пишуть Подробиці.

Після церковної служби сім’ї сідають за великодню трапезу, яку прийнято починати з паски та фарбованих яєць. У день свята вітають одне одного словами: «Христос воскрес!» — «Воістину Воскрес!».

Прикмети на Великдень

  • Якщо у ніч на це свято буде мороз – буде щедрий урожай.
  • Якщо вдень на Великдень тепло, то літо буде сонячним і спекотним. І навпаки — якщо прохолодний цей день, то й літо буде не спекотним.
  • Якщо на Великдень буде дощ — остання частина весни буде такою ж дощовою.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЧас позбавлятися доларів? Наскільки реальним є крах американської валюти
Следующая статьяПостачав техніку до рф: екснардеп Дашутін – досі на волі й має прибутковий бізнес у Києві?