Верховна Рада позбавила мандатів народних депутатів забороненої в Україні партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача і Рената Кузьміна. Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, пише КП в Україні.

– Так, це нарешті трапилось – Медведчук, Козак, Деркач і Кузьмін більше не народні депутати. І це відбулось у конституційний спосіб завдяки указу Володимира Зеленського про позбавлення їх українського громадянства, – написала Кравчук.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, за позбавлення мандата Медведчука проголосували 320 парламентарів, Козака – 317, Деркача – 314, Кузьміна – 319. Та не обійшлося без скандалів.

– Відбувалося це зі скандалом від самого ранку. Спочатку 40 хвилин була дискусія, коли ставити у порядок денний питання позбавлення мандатів п’яти депутатів. Пропозиція коаліції була розглядати наприкінці порядку денного (тому що у них ні на що б голосів не вистачило). Пропозиція інших фракцій та груп –  почати день з позбавлення мандатів цих депутатів. Після 3 голосувань та блокування трибуни перемогла позиція других… одразу ставити питання позбавлення депутатів мандатів, – розповів Железняк.

10 січня президент Володимир Зеленський заявив про позбавлення громадянства України Медведчука, Деркача, Козака та Кузьміна.

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото:  тг-канал yzheleznyak

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото: тг-канал yzheleznyak

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.