Пенсії: настав час доплати

У червні 600 тис. українських пенсіонерів нарешті отримають довгоочікувані надбавки, пише kp.ua. Як ми вже писали раніше, на додаткові гроші чекають пенсіонери, які вийшли на пенсію за віком, але працюють і продовжують напрацьовувати страховий стаж.

Але тут є нюанс: перерахунок провадиться лише після придбання 24 місяців страхового стажу після призначення або попереднього перерахунку пенсії конкретному пенсіонеру. Тобто якщо пенсіонер працює і пенсію йому перераховували минулого року, то зараз підвищення на нього не поширюється.

Для тих, хто відповідає вищезгаданим умовам, формально перерахунок пенсій відбувся з 1 квітня. Але, враховуючи, що право на автоматичний перерахунок визначає страховий стаж, придбаний у тому числі по лютий поточного року, та те, що страхувальники подають звіти за 1 квартал 2023 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування до 10 травня, перерахунок пенсіонерам, які працюють, проводиться у травні. А грошові виплати з’являться на рахунках пенсіонерів лише у червні, причому вони отримають одразу надбавку за три місяці.

Розмір доплати залежить від розміру заробітної плати. У ПФУ навели приклад: якщо у пенсіонера зі страховим стажем 35 років зарплата не менше 7 тис. грн, то доплата до пенсії становитиме 1200 грн.

Старт НМТ

У червні на українських абітурієнтів очікує Національний мультипредметний тест (НМТ), результати якого будуть використовуватися для вступу на перший курс для отримання ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році.

Основна сесія відбудеться 5-23 червня у містах України та у спеціальних екзаменаційних центрах за кордоном. Крім основної, передбачено також додаткову сесію, в якій зможуть взяти участь вступники, які не пройшли тестування під час основної сесії з поважних причин.

НМТ складається з трьох блоків: українська мова, математика та один предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземна мова – англійська, французька, німецька, іспанська).

Про точний час та місце проведення НМТ мають повідомити за 10 днів до тестування в особистому кабінеті кожного учасника на сайті УЦОЯО. Результати будуть доступні також у особистих кабінетах до 28 червня.

І знову тарифи

Оскільки влада взяла моду тримати інтригу до останнього, ми з початку року щомісяця чекаємо на підвищення тарифів. Але тривога виявляється хибною, і з нового місяця ми знову починаємо чекати на неприємні новини.

Днями у НКРЕКУ знову заговорили про те, що можуть підвищити тарифи на електроенергію з 1 червня. І підвищили! Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, офіційно внесла пропозицію встановити тариф у розмірі 2,64 грн/кВт*год. Це вдвічі більше, ніж сьогодні.

Нагадаємо, що чинний тариф для населення складає 1,44 грн/кВт*год при місячному споживанні до 250 кВт*год та 1,68 грн/кВт*год за обсяги споживання понад цей ліміт.

У березні у НКРЕКУ анонсували підвищення тарифів на воду у два етапи. Перший етап мав відбутися з 1 квітня (+12,3%), другий – з 1 липня (+14,1%). У НКРЕКУ навіть порахували, що після цих двох підвищень загалом сума платежу зросте на 60 грн на місяць для однієї сім’ї. Але остаточного рішення не ухвалено досі, тому тарифи на воду підняли лише в деяких невеликих водоканалах рішенням місцевої влади. Втім, схоже, що рішення ось-ось буде: це питання винесене на засідання Нацкомісії 31 травня 2023 року.

Щодо газу, то в НАК вже назвали ціну до 1 травня 2024 року.

– Для побутових клієнтів ціна на газ залишається без змін – 7,96 грн за куб з 1 травня 2023 року до 1 травня 2024 року включно. Це рішення ухвалене з урахуванням військового стану та економічної ситуації в Україні, — заявив голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.

Зміни від «Привату»

З 1 червня «Приватбанк» змінює умови обслуговування деяких карток у доларах та євро. Йдеться про віртуальні карти: зняти готівку з них ні в касах «ПриватБанку», ні в інших банках не вийде.

При цьому, як і раніше, можна буде проводити онлайн-платежі, здійснювати покупки та оплачувати підписки на різних сервісах, зокрема зарубіжних. Тим, хто хоче отримати готівку, доведеться подбати про це заздалегідь та оформити онлайн-заявку.

Крім того, з 1 червня «ПриватБанк» підвищує тарифи для фізосіб-підприємців та бізнесу. Як повідомляють ЗМІ, вже з 1 червня абонплата та вартість окремих операцій збільшиться залежно від тарифу.

«Ощадбанк» продовжив дію карток

У зв’язку з військовим становищем Ощадбанк для зручності клієнтів продовжив термін дії всіх платіжних карток, у тому числі і для внутрішньо переміщених осіб, до 31 серпня 2023 року. Продовження відбудеться автоматично для карток, термін дії яких закінчився з лютого 2022 року. Звертатися до відділень банку для перевипуску картки або її обміну на нову не потрібно.

Таким чином, у разі закінчення терміну дії картки «Ощада» продовжать повноцінно працювати: ними можна буде розраховуватися за товари та послуги, знімати з них готівку тощо.

Літній графік «Укрзалізниці»

Укрзалізниця оголосила про новий графік руху поїздів на літній сезон-2023. Зокрема, з 10 червня з’являться два нові рейси.

  1. Потяг №40/39 Запоріжжя – Солотвино, який зупинятиметься у семи областях України та з’єднає Запоріжжя та Дніпро з курортами Львівської області та Закарпаття – від Славська до Берегова.
  2. Потяг №148/147 Київ – Одеса, який курсуватиме через Черкаси.

Два поїзди «Укрзалізниці» (№13/14 Київ – Солотвино та №234/233 Київ – Покровськ) змінять свій маршрут, а маршрут ще чотирьох поїздів продовжено.

Також уперше з початку повномасштабної війни «Укрзалізниця» повертає на маршрут потяг сполученням Київ — Дніпро — Запоріжжя. Щоденний рейс швидкісного Hyundai Rotem запустять із 10 червня.

Цей поїзд щодня відправлятиметься з Києва о 06:35, прибуватиме до Дніпра о 12:57, до Запоріжжя – о 14:25. У зворотному напрямку поїзд відправляється із Запоріжжя о 14:45, прибуває до Дніпра о 16:04, до Києва – о 22:15.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья10 питань про укриття: що потрібно знати, куди бігти і як відкрити
Следующая статьяЧекати залишилося недовго: коли подешевшають цибуля та морква