Станом на середину вересня українські захисники звільнили понад 4 тисячі квадратних кілометрів території.

І це більше аніж російські війська захопили у всіх своїх операціях з квітня. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни, пише Стопкор.

Так лише на Харківщині за перший тиждень контрнаступу наші захисники деокупували понад 300 населених пунктів. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Території звільнені, але що з ними буде далі? У містах зруйнована інфраструктура, знищений житловий фонд, школи, дитсадки. Який план дій з відновлення життя у цих населених пунктах?

Мін нєт“. На першому плані – питання безпеки та розмінування. Почнуть з доріг, які ведуть до населених пунктів, потім прибудинкових територій, цивільної інфраструктури, об’єктів критичної інфраструктури і вкінці – розмінування полів, водойм, лісів.

Станом на зараз понад 270 квадратних кілометрів, включно із тимчасово захопленими територіями, потребують розмінування.

Це тривалий, але важливий процес. Бо лише за 200 днів війни Україна стала найбільш замінованою країною світу.

Наступний етап – це відновлення пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури, які через ракетні обстріли залишились без електропостачання, газопостачання, водопостачання.

Зараз формується облік втрат для критичної інфраструктури і на підставі цих обрахунків будуть виділяти кошти на їхнє швидке відновлення.

Третій крок – забезпечення соціальних гарантій. Провести усі необхідні процедури, щоб жителі звільнених регіонів отримували пенсії та інші виплати.

І ще один важливий пункт – це забезпечення деокупованих територій гуманітарними поставками. Адже через руйнування та інші об’єктивні причини у звільнених населених пунктах якийсь час не працюватимуть продуктові магазини та аптеки.

Наразі в Україні під керівництвом віцепрем’єрки Ірини Верещук працює Координаційний штаб з питань деокупованих територій. Його завдання якраз і полягає у нормалізації життєзабезпечення, включно з відбудовою державної та цивільної інфраструктури у звільнених від ворога містах та селах України.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.