Через війну, яку розв’язала в Україні Росія, у нашій країні щонайменше до 23 серпня оголошено загальну мобілізацію. Повістку можуть вручити практично будь-де.

Про порядок вручення повісток у рамках загальної мобілізації розповіли на сайті Безоплатної правової допомоги, пише Апостроф.

Повідомлення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні ділянки здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, зокрема навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форми власності. Також повістки можуть видавати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Повістка має бути вручена особисто, або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки за підписами уповноважених осіб та свідків.

Якщо повістка прийшла на підприємство, відповідальний за ведення військового обліку зобов’язаний вручити її військовозобов’язаному працівнику під підпис. Якщо він відмовляється від її отримання, відповідальний має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки та відправити його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Українське законодавство не регулює місця вручення повісток, тому їх можуть роздавати на вулиці, блокпостах, за місцем проживання та в інших місцях. Основною умовою є встановлення особи, якій вручається повістка. Тому спочатку проводиться процедура встановлення особи на підставі паспорта, посвідчення водія тощо.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.