Експерт з міжнародних енергетичних і безпекових питань Михайло Гончар в ефірі Апостроф TV розповів про стан енергетичної системи і як українцям готуватися до зими.

– В якому стані енергетична система після атак окупантів?

– Можна сказати, що вона в обмежено функціональному стані. Обмеження спричинені ураженнями низки об’єктів енергетичної інфраструктури. Ситуація в регіонах різна. Але росія не досягла своєї мети. Їх мета – через масовані удари добитись блекауту енергосистеми. Тобто Україна в темряві.

Енергосистема демонструє достатню гнучкість. Будуть відключення по регіонах, але вони говорять про те, що оператор налаштовує систему. Не будемо тішити себе ілюзіями, що через кілька днів чи тижнів все відновиться до попереднього стану. Але в умовах загрози системи уражень функціональну систему можна оцінити досить високо.

– Як відбувається постачання електроенергії населенню після повторних атак?

– Треба розрізняти дві речі. Перше – постачання електроенергії, маневровість та гнучкість енергосистеми. Друге – постачання тепла. Опалювальний сезон тільки починається. Десь уже увімкнули, десь будуть вмикати пізніше.

Тут є проблема безперечно. ТЕЦ продукує передусім тепло, але і електроенергію також. Там де теплоцентралі уражені, і де їх функціональність неможливо швидко відновити, тепла може не бути.

Електроенергія буде, бо вона надходить через енергосистеми України, а от з теплом може бути дуже по різному. Залежить від того, що і де було уражено, що можна відновити.

– Як готуватись до зими в такій ситуації з теплом?

– В інтернет-ресурсах всі важливі поради надані. Але я хочу акцентувати увагу на великих містах і багатоквартирних будинках. Потрібно емігрувати в село, де є пічне опалення, або будь-яке живлення. Українці – вихідці із села, і це нас врятує.

– Якщо немає села чи дачі? Або неможливо поїхати з міста? Є інші варіанти?

– Потрібно шукати знайомих, друзів. Не уявляю, як на 25-й поверх хтось тягне буржуйку. Або газові балони. Це пожежна небезпека. Тому треба шукати варіанти, щоб не потрапити в бетонну холодну пастку.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.