В Україні майже рік тому запрацювали нові правила отримання посвідчення водія: майбутні водії тепер спочатку проходять теоретичний курс в автошколі і складають іспит, а вже після цього переходять до практичної частини навчання. До кінця цього року буде запроваджено ще низку змін, основна мета яких – мінімізувати корупційні ризики під час складання іспитів на права. Що планують змінити – на інфографіці «Слово і діло».

Одна з найреволюційніших змін полягає в тому, що проходити теоретичну підготовку українці зможуть не лише в автошколах, а й із репетитором чи самостійно.

Кількість сервісних центрів МВС, в яких приймають іспити, скоротять зі 148 до 55 – їх буде визначено за географічним принципом, перш за все, в обласних центрах та великих містах. У цих хабах будуть встановлені сучасні відеореєстратори, проведуть добір персоналу для іспитів.

Експеримент уже розпочався у Київській, Вінницькій, Львівській та Одеській областях, у вересні-жовтні його розширять на інші області.

Записатись на іспит у сервісному центрі можна буде онлайн. У класах, де здають теорію, посилять спостереження: буде чотири камери (це виключить «сліпі зони»), аудіозапис, а стороннім особам буде заборонено вхід. Інформація з камер зберігатиметься на серверах МВС щонайменше місяць.

Що стосується практичного іспиту – планується частково оновити парк автомобілів: він складатиметься в основному з Renault та Hyundai у віці до п’яти років. У машинах також буде аудіозапис і чотири камери: фронтальна камера показуватиме шлях та дії водія, решта – фіксуватиме, які педалі натискають водій та інструктор.

«Технічні умови осучаснюємо. А про порядок самих іспитів – для людей нічого не змінюється. На теорії як було 20 питань та 20 хвилин – так і залишається. Насправді як було виконання руху за маршрутом – так і є. Нагадаю, що з міркувань безпеки вправи на майданчику біля сервісного центру МВС на час воєнного стану поки що скасовано — є лише рух за маршрутом. Усі маршрути затверджені нами та військовими адміністраціями та опубліковані на сайті», – пояснили у МВС.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Потрібні не жіночі вагони, а поліція у поїздах». Чи буде в Україні реалізовано ідею «жіночих купе»
Следующая статьяМобілізація в Україні: чи можна отримати повістку на пляжі