В низці міст та областей України графіки зимових канікул 2022-2023 років будуть дещо підкориговані. У деяких регіонах будуть продовжені чи навіть об’єднані з осінніми.

Про те, як відпочиватимуть школярі, повідомляє “Апостроф“.

Канікули у школах Києва

Як повідомили у мерії Києва, зимові канікули в столиці триватимуть місяць, проте навчальний рік буде продовжено. Почнуться канікули в навчальних закладах за графіком – з 26 грудня, а триватимуть до 27 січня наступного року.

Будівлі шкіл в цей час опалюватимуть мінімально для підтримки системи опалення. Вчителі можуть використати цей час для оплачуваних відпусток.

У разі надзвичайних ситуацій з опаленням – частину шкіл використають як пункти обігріву.

Навчальний рік буде продовжено в школах Києва до 1 липня 2023 року.

Зокрема, перенесли осінні канікули на зимові у Переяславській громаді на Київщині. Вони стартують 26 грудня і триватимуть чотири тижні.

Канікули у Харкові

У Харкові та області зимові канікули триватимуть два тижні, проте старт та завершення у різних громадах відрізнятимуться. У більшості громад почнуться з 26 грудня 2022 року і триватимуть до 8 січня 2023 року. Зокрема, місцеві ради в Солоницівській, Малинівській, Південній, Сахновщинській, Старовірівській, Борівській та Барвінківській громадах ухвалили рішення про те, що зимові канікули триватимуть з 30 грудня до 15 січня 2023 року.

Зимові канікули у школах Дніпра

У Дніпрі канікули взимку триватимуть два тижні. Стартують 24 грудня, а завершаться 8 січня 2023 року. Навчання почнеться 9 січня. Проте в Департаменті гуманітарної політики наголосили, що дати можуть змінюватися залежно від ситуації в країні. Зараз більшості шкіл через війну – дистанційна форма навчання.

Відпочинок дітей у Чернівцях та Луцьку

У Чернівцях зимові канікули рекомендують розпочати з 26 грудня, однак тривалість у школах буде різною, зазначили в управлінні освіти. Загалом планують поновити навчання 8 січня 2023 року. Зокрема, у закладах загальної середньої освіти Чернівецької громади 38 закладів залишили структуру навчального року, ухвалену у серпні 2022 року. Тому сім закладів перенесли осінні канікули на січень наступного року, тому тривалість зимових канікул буде довшою.

На Волині університети теж матимуть тривалі зимові канікули. Так, ВНУ імені Лесі Українки пропонує закінчити семестр навчання на початку грудня, а розпочати орієнтовно наприкінці лютого. Зокрема, для першого курсу канікули стартують 31 грудня, для старших курсів – 10 грудня. Триватимуть або до 28 лютого, або до 7 лютого.

Школи Івано-Франківська

Оскільки осінні канікули для учнів гімназій та ліцеїв Івано-Франківська були перенесені, то розпочнуться 24-25 грудня цього року. У департаменті освіти та науки міськради повідомили, що тривалі канікули в учнів завершаться до лютого наступного року.

Загалом на тлі війни осінні канікули на зимовий період перенесено у 28% загальноосвітніх навчальних закладах.

Поєднають осінні і зимові канікули у Львові, Рівному (з 26 грудня до 23 січня), частково у Тернопільській області.

Відповідно до закону, навчальний рік в Україні повинен тривати з 1 вересня до 30 червня. Дати канікул школи встановлюють самостійно, зважаючи на рекомендації Міністерства освіти і ситуацію з безпекою в регіонах. Проте загальна тривалість канікул без урахування літніх має становити не більше 30 днів: зимові канікули – з 26 грудня 2022 року по 8 січня 2023 року. Весняні – з 27 березня по 2 квітня 2023 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.