Верховна Рада позбавила мандатів народних депутатів забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача і Рената Кузьміна. Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, пише КП в Україні.

— Так, це нарешті трапилось – Медведчук, Козак, Деркач і Кузьмін більше не народні депутати. І це відбулось у конституційний спосіб завдяки указу Володимира Зеленського про позбавлення їх українського громадянства, — написала Кравчук.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, за позбавлення мандата Медведчука проголосували 320 парламентарів, Козака — 317, Деркача — 314, Кузьміна — 319. Та не обійшлося без скандалів.

— Відбувалося це зі скандалом від самого ранку. Спочатку 40 хвилин була дискусія, коли ставити у порядок денний питання позбавлення мандатів п’яти депутатів. Пропозиція коаліції була розглядати наприкінці порядку денного (тому що у них ні на що б голосів не вистачило). Пропозиція інших фракцій та груп —  почати день з позбавлення мандатів цих депутатів. Після 3 голосувань та блокування трибуни перемогла позиція других… одразу ставити питання позбавлення депутатів мандатів, — розповів Железняк.

10 січня президент Володимир Зеленський заявив про позбавлення громадянства України Медведчука, Деркача, Козака та Кузьміна.

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото:  тг-канал yzheleznyak

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото: тг-канал yzheleznyak

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяШукають могили і включають світло у квартирах: як заробляють у прифронтовій зоні
Следующая статьяЯрослава Магучіх: У мене була одна мета – стрибати високо, щоб здіймався наш прапор