За підсумками минулого року Україна виявилася третьою за величиною країною-імпортером зброї у світі. У лідерах — Катар та Індія. За останні п’ять років європейські країни через агресію РФ проти України збільшили імпорт основних озброєнь на 47% порівняно з 2013-2017 роками.

Про це свідчить дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Раніше Україна була лише на 14-му місці за обсягами імпорту зброї, на нашу країну припадало два відсотки світового імпорту.

За словами старшого наукового співробітника програми SIPRI з передачі зброї Пітера Веземана, через побоювання, що постачання бойових літаків і ракет великої дальності спричинить подальшу ескалацію війни з РФ, країни НАТО відхилили запити України на них минулого року. В той самий час партнери постачали таке озброєння іншим країнам, залученим до конфлікту, особливо на Близькому Сході та Південній Азії.

«Постачання до Європи різко зросло через напруженість у відносинах між РФ і більшістю інших європейських країн… Після вторгнення РФ в Україну європейські країни хочуть імпортувати більше зброї і швидше», — заявив він.

Найбільшим експортером зброї за останні п’ять років стали Сполучені Штати Америки, на які припадає 40% глобального експорту, РФ (16%), Франція (11%). Експерти зазначають, що експорт озброєнь із Росії зменшився за останні роки на 31%. Серед причин – військова агресія проти України, а також – санкції західних країн.

Нагадаємо, раніше «Апостроф» розповідав про те, що поки у світі ведуться розмови про можливе надання Україні сучасних західних винищувачів , два українські пілоти вирушили до США для відпрацювання на симуляторах літаків F-16.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУхилянти від повісток платять від 2 до 12 тисяч доларів — спікер ДБР про «схематоз» з мобілізацією
Следующая статьяВедуча «Аферистів в сітях» — про афери екстрасенсів і роботодавців та фальшиві держвиплати