Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що він не має термінових планів зв’язуватися з президентом Росії Володимиром Путіним, але він готовий до діалогу, якщо той зацікавлений знайти спосіб завершити війну проти України. Про це американський лідер сказалв на спільній прес-конференцією з французьким колегою Еммануелем Макроном, передає ” Сbsnews”.

– Справа в тому, що я не маю негайних планів зв’язуватися з паном Путіним. Я готовий поговорити з Путіним, якщо справді в ньому є зацікавленість – він шукає спосіб закінчити війну. Поки що він цього не зробив, – заявив Байден.

Як зазначив президент США, його союзники з НАТО були б також раді побачити такі дії з боку Путіна, а зараз американська сторона продовжить підтримувати український народ.

У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Захід не підштовхуватиме Україну до компромісів у війні з Росією, які вона вважатиме за неприйнятні. За його словами, Україна має приймати самостійно рішення про те, коли та як розпочинати переговори, пише КП в Україні.

– Ми ніколи не закликатимемо українців до компромісу, який буде для них неприйнятним. Тому що вони дуже хоробрі, і вони захищають саме свої життя, свої нації та наші принципи. І тому, що це ніколи не приведе до усталеного світу – якщо ми хочемо ми маємо поважати право українців самим визначати момент та умови, на яких вони будуть вести переговори про свою територію та своє майбутнє, – сказав французький лідер, передає “Європейська правда”.

Також Макрон запевнив, що Франція та США продовжать підтримувати Україну. Зокрема, країни вже відповіли на вторгнення РФ збільшенням військової, гуманітарної та фінансової допомоги.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.