Домой Новости Значно вищий, ніж зараз: бізнес спрогнозував курс долара у 2023 році

Значно вищий, ніж зараз: бізнес спрогнозував курс долара у 2023 році

Організація міжнародного бізнесу в Україні прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2023 році. Що буде з курсом долара та чого чекати, читайте у матеріалі 24tv.ua.

За висновками опитування “Прогнози бізнесу на 2023 рік”, майже половина членських компаній Європейської бізнес асоціації очікують позитивну динаміку розвитку бізнесу. А щодо курсу, то їхні очікування сягають понад 40 гривень.

Бізнес та очікування щодо курсу

Наступного року компанії України закладають у свої бюджети курс долара на рівні 43 гривень.

При цьому 31% опитаних компаній розраховує на зростання прибутків у гривні до 10%. Падіння доходів прогнозують 31% директорів, у натуральному вираженні – 36%.

За результатами, 28% директорів розраховують утримати бізнес-показники на нинішньому рівні, а 25% очікують на погіршення стану справ у їхнього бізнесу.

Хороші новини є щодо заробітньої плати, адже лише 1% компаній планують скорочення заробітних плат у 2023 році, ще 26% залишать їх на поточному рівні. Крім цього, 73% компаній запланували підвищення заробітної плати для співробітників, з них 40% підвищуватимуть плату на рівні від 10% до 20%.

Що буде з інвестиціями

Зменшилася кількість підприємців, які планують впровадження нових інвестиційних проєктів. Це робитимуть лише 19% компаній, а середня вартість запланованих проєкт складає близько 3 мільйонів доларів.

Водночас зросла кількість компаній, які планують інвестиції в соціальні ініціативи – на 60%. На це вони витрачатимуть близько 8% доходів, що перевищує показники минулого року.

Яким буде долар цього тижня

  • Експертка Анна Золотько пояснила, що готівковий курс долара минулого тижня виріс та пробив психологічний бар’єр у 42 гривні, через дефіцит банкнот на ринку. Однак ситуація може стабілізуватися.
  • За її словами, цього тижня долар буде знаходитися в межах коридору 41,50 – 42,50 гривні за долар.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: