Парламент планує приструнити працівників медіа: їх кількість у парламенті обмежать, представників ЗМІ змусять вдягнути діловий одяг та слідкуватимуть за їхньою поведінкою в кулуарах парламенту. Можливо, навіть заборонять гаяти час у депутатській їдальні.

Про це повідомляє «Главком».

Комітет з питань регламенту Верховної Ради учора розглянув звіт Управління справами про використання коштів парламенту у першому півріччі. Проте, ледь не ключовою темою засідання народних депутатів стала діяльність журналістів.

Дмитро Лубінець із БПП поцікавився у присутнього Миколи Бобренка, директора ДП «Їдальня» (що годує депутатів у стінах парламенту), хто із парламентаріїв жалівся на їжу в Верховній Раді. Питання у депутата виникло через публікацію у виданні «Експрес»статті «У меню їдальнi Верховної Ради з’явилися страви високої кухнi». У матеріалі із посиланням на директора їдальні повідомлялось про нарікання депутатів, мовляв, «їх годують звичайними котлетами». Начебто, це змусило «креативити й оновлювати меню». Бобренко відповів, що журналісти перекрутили його слова. Лубінець попросив Бобренка подати позов до суду на представників ЗМІ.

Втім, Лубінця здивували зростання цін на продукти та страви, які виявились «втричі» вищими, ніж за стінами Верховної Ради. За його словами, за останній місяць в парламентській їдальні суттєво подорожчало все: котлети, рис, салати.

Ось що писали ЗМІ про нові ціни на харчування в парламенті: «…Страв, якi б коштували менш нiж 10 гривень, у депутатськiй їдальнi немає. Найдешевшi — це салат iз квашеної капусти з журавлиною — 15,38 гривнi за 100 грамiв, та паштет iз печiнки зi свiжим огiрком — 15,47 гривнi. Народнi обранцi в їдальнi можуть скуштувати 100 грамiв фiле вареного осетра за цiною 285,18 гривнi. Або лосося на спаржевiй подушцi (по 100 грамiв) за 275,28 гривнi. 100 грамiв лосося вареного з лимоном та маслинами коштують 154,62 гривнi. А 175 грамiв цiєї ж риби, запеченої з грушею, — 126,98 гривнi. Креветки тигровi смаженi (50 грамiв) iз помiдорами черi (20 грамiв) — 146,23 гривнi».

Ірина Єфремова з «Народного фронту» закликала обмежити час перебування представників ЗМІ в їдальні Ради, оскільки вони проводять там більшу частину часу, «не дають нормально поїсти і поспілкуватися з колегами». Олег Купрієнко від Радикальної партії запропонував додавати в їжу журналістам «пурген».

Як повідомив присутнім на засіданні комітету керуючий справами Верховної Ради Петро Бондар, «проблема (перебування) журналістів в їдальні — болюче питання, ми готуємо проект положення про доступ в адміністративні будинки Верховної Ради… і це положення мало б вирішити (також) питання поведінки журналістів в кулуарах і їдальні…». Чиновник додав, що основною причиною запровадження нових правил є «сигнали від розвідників» щодо провокацій, які можуть готуватись ворогом у стінах парламенту на тлі військових дій на Сході.

«Як можна було зрозуміти з розмови між керуючим справами та депутатами, на сьогодні перебувати під час засідань у Верховній Раді мають право більше 4 тис. представників ЗМІ. Цю армію парламент планує суттєво скоротити, зокрема й через обмеження для фрілансерів. Одна із пропозицій, яка звучала: пускати до парламенту лише штатних журналістів»,- пише видання.

Ірина Єфремова запропонувала заборонити вхід до парламенту представникам ЗМІ у шортах чи, наприклад, коротких спідницях.

Предыдущая статьяПорошенко, Аваков, Гройсман і Ко. Весілля сина Луценка «по-генпрокурорськи»
Следующая статьяЛуценко подписал подозрение Довгому